Bardzo mroźny przełom lutego i marca
Ostatni dzień lutego i pierwsze dni marca miną pod znakiem mroźnej aury, która w żaden sposób nie będzie przypominać wiosny. Nad Europą rządzi rozległy wyż skandynawski, który sięga od Rosji po Grenlandię. Praktycznie cały obszar Europy jest w jego zasięgu, ciepłe powietrze zaznacza się tylko na Półwyspie Iberyjskim.
ŚRODA
Ostatni dzień lutego będzie bardzo zimny, oprócz dużego mrozu spodziewamy się silniejszego wiatru, który obniży temperaturę odczuwalną. Nadchodząca noc przyniesie spory mróz, szczególnie zimno będzie na północy oraz na południu kraju (w kotlinach górskich możliwe są spadki poniżej -20 stopni). W całym kraju temperatury minimalne będą niższe niż -10 stopni.
Za dnia będzie zimno, we wschodniej części kraju termometry nie wskażą więcej niż -10 stopni. Na zachodzie za to będzie około -6 do -7 stopni.
Warunki na zewnątrz mogą być trudne dp zniesiena. Umiarkowany, a miejscami silny wiatr, będzie obniżał temperaturę odczuwalną nawet o 10 stopni od wartości wskazywanych przez termometry.
CZWARTEK
Marzec przywita nas srogim mrozem. Nad północną Europą nadal będą rządzić wyże, jednak na południu Europy do głosu zaczną dochodzić niże, które w weekend przyniosą odwilż na zachodzie części kraju. Pierwszy poranek marca może być najzimniejszym w tym wieku – w wielu miejscach temperatury minimalne mogą spaść poniżej -20 stopni, a w górach poniżej -25. Poza tym będzie około -15 w centrum do -12 na zachodzie.
Za dnia się nieco ociepli, jednak w części wschodniej temperatury maksymalne nie przekroczą -10 stopni. Na zachodzie będzie cieplej, do -5*C.
PIĄTEK
W piątek wyż skandynawski zacznie się oddalać, a jego centrum przesunie się w kierunku Grenlandii. Na południu oraz zachodzie Europy zaczną rządzić niże, które rozpoczną powolny proces ocieplenia w weekend i w przyszłym tygodniu. Nocą nadal będzie mrozić, największy mróz może wystąpić na Pomorzu i południowym wschodzie kraju, do -20 stopni. W górach odnotujemy jeszcze niższe temperatury.
W piątek powoli będzie dawało się odczuć ocieplenie, bowiem temperatury maksymalne wzrosną powyżej -10 stopni, na południowym zachodzie mogą nawet sięgać od -2 do -3 stopni. Najzimniej będzie na Kaszubach i południowym wschodzie kraju.
Przez następne 3 dni miejscami spadnie trochę śniegu. Stanie się tak w górach, lokalnie na wschodzie i w okolicy Trójmiasta. Przyrosty pokrywy nie powinny być wysokie, maksymalnie do 5-10 cm.
https://meteoprognoza.pl/2018/02/27/bardzo-mrozny-przelom-lutego-i-marca/https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/Temperatura-minimalna-01.03.2018.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/Temperatura-minimalna-01.03.2018.png?resize=150%2C150&ssl=1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyOstatni dzień lutego i pierwsze dni marca miną pod znakiem mroźnej aury, która w żaden sposób nie będzie przypominać wiosny. Nad Europą rządzi rozległy wyż skandynawski, który sięga od Rosji po Grenlandię. Praktycznie cały obszar Europy jest w jego zasięgu, ciepłe powietrze zaznacza się tylko na Półwyspie Iberyjskim. ŚRODA Ostatni dzień...morz3Krzysztof kwlasow@gmail.comEditorMETEOprognoza
Dodaj komentarz