Decydujący wpływ na pogodę w Europie mają dwa układy baryczne, górna zatoka niżowa znad południowo zachodniej Europy

Zatoka górna, widoczna jest na mapach wyższych poziomów troposfery, ( stad nazwa górna zatoka niżowa). Charakteryzuje się ona niższa temperaturą na tej wysokości. W tym przypadku jest ona oznaczona czerwona linią.

oraz rozległy niż znad północnego Atlantyku, który dziś w nocy i jutro w ciągu dnia będzie się pogłębiał.

Nad Rosją widoczny jest wyż, który odsuwa się powoli na wschód, Brzydka pogoda była związana właśnie z tym wyżem, Nad Atlantykiem znajduje się wyż azorski, którego specyficzne ułożenie skutkuje nie najlepsza pogoda u nas i w dodatku chłodną.

Po raz kolejny  prognozowanie temperatury na noc to loteria. Wszystko za sprawą chmur stratus, które pokrywają nasz  kraj. Dziś północno-wschodnia Polska miała szczęście, gdyż tam zachmurzenie się rozproszyło i  świeciło słońce. Temperatura minimalna wyniesie od 2 do 6 stopni, ale jak wspominaliśmy, wszystko będzie zależeć od chmur. Jeśli gdzieś pojawią się rozpogodzenia, to temperatura spadnie poniżej zera.

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 4*C na północy, na południu, lokalnie do 10.
W nocy mogą pojawić się gęste mgły, zwłaszcza w północno zachodniej części kraju.

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyDecydujący wpływ na pogodę w Europie mają dwa układy baryczne, górna zatoka niżowa znad południowo zachodniej Europy oraz rozległy niż znad północnego Atlantyku, który dziś w nocy i jutro w ciągu dnia będzie się pogłębiał. Po raz kolejny  prognozowanie temperatury na noc to loteria. Wszystko za sprawą chmur stratus, które pokrywają...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę