Ciąg dalszy ocieplenia. W piątek może być cieplej niż dzisiaj, wszystko to za sprawą niżu znad Morza Norweskiego, który pompuje ciepłe powietrze do Polski. Dzisiaj w Karpaczu zanotowano 15,2 *C. Będzie to też ostatni dzień ocieplenia w północnej części kraju, gdyż od soboty ponownie się ochłodzi.

Rozkład ciśnienia nad Europą, dnia 24.11.2017

Układ ten będzie sprzyjał również wyższym temperaturom w nocy. Mogą one wynieść od 7-8 stopni na terenach podgórskich, przez 5-6 na zachodzie oraz Pomorzu, do 2-4 w centrum. Na wschodzie możliwy jest niewielki przymrozek do -1 stopnia.

Temperatura minimalna

Spodziewamy się pogodnej aury, tylko po południu nad zachodnią Polskę może wejść niewielka strefa zachmurzenia z opadami deszczu. Temperatura od 3-5*C na krańcach wschodnich, przez 8-10 w centrum do 15, a nawet 16 stopni na terenach, gdzie będzie oddziaływał wiatr fenowy.

Temperatura maksymalna

Chmury mogą wystąpić także na wschodzie kraju.

Zachmurzenie ogólne

Odczucie ciepła zmniejszy jednak silniejszy południowy wiatr, zwłaszcza na pogórzu. W pozostałej części kraju będzie wiać z umiarkowaną siłą, a na wschodzie wręcz słabo.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

Wieczorem zacznie się chmurzyć i padać, głównie na zachodzie i Pomorzu. Będzie do wstęp do weekendowego ochłodzenia.

morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyCiąg dalszy ocieplenia. W piątek może być cieplej niż dzisiaj, wszystko to za sprawą niżu znad Morza Norweskiego, który pompuje ciepłe powietrze do Polski. Dzisiaj w Karpaczu zanotowano 15,2 *C. Będzie to też ostatni dzień ocieplenia w północnej części kraju, gdyż od soboty ponownie się ochłodzi. Układ ten będzie sprzyjał...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę