Po niewielkim incydencie zimowym przychodzi czas na ocieplenie, które zacznie się już jutro. Początkowo odczujemy je na zachodzie kraju i w ciągu dnia strefa ciepła będzie przesuwać się na wschód Polski. Sprawcą wyższych temperatur będzie niż wtórny, który jutro znajdzie się nad południową Szwecją i przesunie się w kierunku wschodnim sprowadzając cieplejsze powietrze do naszego kraju. 

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 5.12.2017

Ale zanim to się stanie czeka nas chłodna noc z silniejszym spadkiem temperatury, od -4*C  na północnym wschodzie i Pogórzu do -2*C w centrum, na wschodzie i częściowo północy. Na zachodzie i lokalnie na Pomorzu spodziewamy się dodatnich wartości na termometrach. W trakcie nocy mróz zacznie słabnąć ze względu na nadchodzące ocieplenie.

Temperatura minimalna

 

Jutrzejszy dzień podzieli Polskę – od zachodu będzie napływać cieplejsza masa powietrza, która przesuwając się w kierunku wschodnim będzie powodować wzrost temperatury. Najcieplej będzie nad morzem oraz w okolicach Szczecina do 6 – 7 stopni. Poza tym na zachód od Wisły ok. 3 – 5 stopni. We wschodniej części kraju mogą utrzymywać się temperatury ujemne.

Temperatura maksymalna

Wraz z ociepleniem do Polski wkroczą opady, które początkowo będą miały charakter stały, lecz w późniejszej fazie ocieplenia spodziewamy się opadów deszczu. W górach – śnieg, tam opady mogą być intensywne.

Typ opadu (kolor niebieski – śnieg, kolor zielony – deszcz)

Opady wystąpią głównie w Polsce południowo – zachodniej.

Suma opadu do godziny 20

Przełoży się to na większe zachmurzenie w całym kraju, na przejaśnienia możemy liczyć tylko w północnej części Polski.

Zachmurzenie

Spodziewamy się jutro również silniejszego wiatru, szczególnie w zachodniej Polsce oraz nad morzem.

Prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

 

 

 

 

 

 

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/Temperatura-maksymalna.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/Temperatura-maksymalna.png?resize=150%2C150&ssl=1morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyPo niewielkim incydencie zimowym przychodzi czas na ocieplenie, które zacznie się już jutro. Początkowo odczujemy je na zachodzie kraju i w ciągu dnia strefa ciepła będzie przesuwać się na wschód Polski. Sprawcą wyższych temperatur będzie niż wtórny, który jutro znajdzie się nad południową Szwecją i przesunie się w kierunku...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę