Piątek będzie ostatnim dniem tego ocieplenia i już po południu zacznie się kolejne weekendowe ochłodzenie. Za zmianę pogody odpowiadać będzie głęboki niż nad Skandynawią oraz wyż nad Oceanem Atlantyckim. Już jutro w Sudetach spadnie kilkanaście centymetrów świeżego puchu.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 8.12.2017

Noc przyniesie dość wysokie temperatury jak na grudzień, ale będzie ona chłodniejsza od poprzedniej. Lokalnie na północnym wschodzie oraz południu może wystąpić przymrozek. Po za tym od 1-3 w większości kraju do 4-5 na południowym zachodzie.

Temperatura minimalna

Pierwsza część dnia zapowiada się dość ciepło, od 1 stopnia na północnym wschodzie do 5-7 stopni na zachodzie oraz południu. W pozostałej części kraju około 3-5 stopni. Po południu zacznie się ochładzać.

Temperatura maksymalna

Miejscami także popada, głównie na zachodzie kraju, a najsilniejszych opadów spodziewamy się w Sudetach, gdzie na wyższych wysokościach będzie to sam śnieg. Sucho za to będzie we wschodniej części Polski.

Suma opadu

Niewielka pokrywa śnieżna może się utworzyć w okolicach Elbląga.

Pokrywa śnieżna w cm

W całym kraju wystąpi nieprzyjemny, umiarkowany wiatr z kierunków południowo-zachodnich.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

 

 

morz3Prognoza pogodyPiątek będzie ostatnim dniem tego ocieplenia i już po południu zacznie się kolejne weekendowe ochłodzenie. Za zmianę pogody odpowiadać będzie głęboki niż nad Skandynawią oraz wyż nad Oceanem Atlantyckim. Już jutro w Sudetach spadnie kilkanaście centymetrów świeżego puchu. Noc przyniesie dość wysokie temperatury jak na grudzień, ale będzie ona chłodniejsza...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę