Najbliższe dni przyniosą umocnienie się przedzimowej pogody, która charakteryzuje się temperaturami z przedziału 0 – 5 stopni oraz występowaniem opadów mieszanych. Z takim typem pogody będziemy mieli do czynienia jutro. 

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 15.12.2017

Noc będzie dość ciepła, miejscami na północy oraz wschodzie możliwy jest niewielki przymrozek do -1 -2 stopni. Cieplej będzie na południu i południowym zachodzie, do ok. 2-3 stopni.

Temperatura minimalna

W ciągu dnia ociepli się, zwłaszcza na południu gdzie temperatury mogą sięgnąć nawet 8 stopni, po za tym im dalej na północ tym zimniej, w centrum około 2-4 stopnie, a na samej północy 0-1 stopień.

Temperatura maksymalna

Przed południem do Polski wkroczy strefa opadów mieszanych, w części północnej będzie to śnieg, a w południowej – deszcz. Strefa ta będzie przesuwać się w kierunku północno-wschodnim

Typ opadu

Miejscami opady mogą być umiarkowane i może spaść z nich 10 mm deszczu lub śniegu, w Sudatech suma opadu może wynieść 20 mm.

Całkowita suma opadu

W związku z opadami nad Polską wystąpi także duże zachmurzenie, które przykryje cały kraj.

Procentowe zachmurzenie

Wiatr w północnej połowie Polski będzie słaby, na południu umiarkowany, a w górach silny i porywisty.

Prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

 

morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyNajbliższe dni przyniosą umocnienie się przedzimowej pogody, która charakteryzuje się temperaturami z przedziału 0 - 5 stopni oraz występowaniem opadów mieszanych. Z takim typem pogody będziemy mieli do czynienia jutro.  Noc będzie dość ciepła, miejscami na północy oraz wschodzie możliwy jest niewielki przymrozek do -1 -2 stopni. Cieplej będzie na...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę