Za sprawą chłodnego klinu wyżowego czekają nas chłodne dni. Miejscami temperatury przez całą dobę mogą utrzymywać się poniżej zera. Pogoda wreszcie zacznie przypominać zimę. Jednak taka sytuacja nie utrzyma się długo.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 18.12.2017

Nadchodząca noc przyniesie mróz w całym kraju, miejscami będzie on dość silny i temperatura może spaść do około -6 stopni. Najmniejszego mrozu spodziewamy się w mocno zachmurzonych regionach. Ponadto mogą pojawić się mgły.

Temperatura minimalna

W ciągu dnia ociepli się, ale nie wszędzie. Lokalnie będą zalegać chmury oraz mgły, co spowoduje utrzymanie się ujemnej temperatury. W słonecznych regionach spodziewamy się dodatnich wartości na termometrze, nawet do 2 stopni.

Temperatura maksymalna

Mglisto będzie w północno-wschodniej części kraju oraz na Pomorzu i w Wielkopolsce.

Index mgły, im mniejsza wartość indexu tym większa szansa na wystąpienie mgły

W poniedziałek nie powinno padać, tylko w zachmurzeniu może wystąpić niewielki opad śniegu. Wiatr będzie słaby, co sprzyjać będzie powstawaniu mgieł oraz występowaniu smogu.

Prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyZa sprawą chłodnego klinu wyżowego czekają nas chłodne dni. Miejscami temperatury przez całą dobę mogą utrzymywać się poniżej zera. Pogoda wreszcie zacznie przypominać zimę. Jednak taka sytuacja nie utrzyma się długo. Nadchodząca noc przyniesie mróz w całym kraju, miejscami będzie on dość silny i temperatura może spaść do około -6...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę