Po mroźnym i mglistym dniu nadchodzi kolejna zimna noc. Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Francji, a na wschodzie kraju zaznacza się wpływ niżu znad Ukrainy – w takiej sytuacji nadal będziemy przebywać w zimnej masie powietrza. 

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 19.12.2017

Mimo zachmurzenia temperatura będzie spadać, szczególnie w regionach gdzie mgła opadnie. Najwięcej przejaśnień wystąpi w Polsce zachodniej i północnej. To może wywołać silny spadek temperatury, miejscami nawet do -7 stopni. Po za tym od -2 w centrum i na południowym zachodzie do -5, -6 stopni miejscami na południu, północy i wschodzie.

Temperatura minimalna

Nad ranem mgły mogą występować w całym kraju, po za krańcami wschodnimi

Index mgły, im mniejsza wartość indexu tym większa szansa na wystąpienie mgły

Jednak w ciągu dnia zaczną one opadać i utrzymają się głównie na północy kraju

Index mgły, im mniejsza wartość indexu tym większa szansa na wystąpienie mgły
Index mgły, im mniejsza wartość indexu tym większa szansa na wystąpienie mgły

Duże bezgradiencie będzie skutkowało brakiem wiatru w większości kraju. Silniej może powiać tylko w południowo-wschodniej Polsce. W takiej sytuacji należy się liczyć z wystąpieniem smogu w bezwietrznych regionach.

Prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

Jutro mozliwy jest przelotny opad śniegu głównie na południu i wschodzie kraju, jednak jego natężenie będzie niewielkie.

morz3Prognoza pogodyPo mroźnym i mglistym dniu nadchodzi kolejna zimna noc. Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Francji, a na wschodzie kraju zaznacza się wpływ niżu znad Ukrainy - w takiej sytuacji nadal będziemy przebywać w zimnej masie powietrza.  Mimo zachmurzenia temperatura będzie spadać, szczególnie w regionach gdzie mgła opadnie. Najwięcej...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę