Większość kraju przykrywały chmury, tylko  nad południową częścią kraju, pojawiły się rozpogodzenia, które powoli wędrowały na północ.  Obecnie  w rejonach południowych temperatura szybko spada z uwagi na pogodne niebo i w tej chwili miejscami  tam jest już poniżej 0.

Nad Europą dominują niże, które jeden za drugim, wędrują znad Atlantyku na wschód. Na mapie powyżej widocznych jest  ich aż 5, powstają na skraju rozleglej zatoki górnej, która obejmuje północny Atlantyk  Skandynawie i północna Rosję. W obrębie zatoki  znajduje się duzo zimnego powietrze, przy czym nie jest ono obecne przy ziemi, lecz w wyższych warstwach troposfery. Na południe od niej zalegają ciepłe masy powietrza, występuje spory kontrast miedzy tymi masami i dlatego powstają niże.
W nocy w południowej połowie kraju będzie pogodnie stąd spadki temperatury poniżej 0. Do rana strefa rozpogodzeń z południa, powinna dotrzeć poza Łódź i Warszawę. Noc najcieplejsza będzie w rejonach podgórskich, gdzie pojawia się słabe zjawiska fenowe ( halny). temperatura wyniesie od 0 do 4 stopni. Na  zachodzie i północy temperatura w nocy  wyniesie od 1do 4 stopni.
Jutro w drugi dzień świat rozpogodzenia powinny objąć cały kraj, ale istnieje możliwość, że w nocy w niektórych rejonach powstaną gęste mgły, które mogą otrzymywać się przez spora część dnia.
Nie powinno nigdzie padać, dopiero wieczorem do zachodniej Polski wkroczą opady deszczu.
Będzie dość ciepło w rejonach podgórskich temperatura może przekroczyć 10 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie od 2 do 4 stopni
W górach pojawi się jutro wiatr halny , którego porywy wysoko w górach mogą osiągać 90-100 km, w niższych partiach gór i na Pogórzach do 60-70 km, poza tym będzie wiało słabo z kierunków południowych, tylko w zachodniej Polsce wiatr będzie dość silny do 50 km/h.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyWiększość kraju przykrywały chmury, tylko  nad południową częścią kraju, pojawiły się rozpogodzenia, które powoli wędrowały na północ.  Obecnie  w rejonach południowych temperatura szybko spada z uwagi na pogodne niebo i w tej chwili miejscami  tam jest już poniżej 0.Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę