Wyż się odsuwa na wschód, a do Polski napłynie ciepłe powietrze – ocieplenie odczują mieszkańcy południowej Polski. Natomiast na północy spodziewamy się gołoledzi. 

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 10.01.2018

Już dzisiaj dało się odczuć cieplejsze powietrze na południu kraju, miejscami temperatura osiągnęła 11 stopni. Noc również będzie dość ciepła, w części południowej temperatura minimalna wyniesie 3-5 stopni. Im dalej na północny wschód tym zimniej, od 0-1 stopnia w centrum i na zachodzie, do -3 -4 na Suwalszczyźnie.

Temperatura minimalna

Od południowej granicy Polski wkroczą opady deszczu, które będą przesuwać się w kierunku północnym. Na północy mogą one wywołać gołoledź.

Opad chwilowy

W ciągu dnia zdecydowanie ociepli się w południowej połowie kraju, gdzie temperatura może sięgnąć 10 stopni, tak się stanie min. w Małopolsce. Po za tym od 5-8 stopni. Na północ od linii Warszawa-Toruń-Szczecin będzie znacznie zimniej, od 0 do 2 stopni.

Temperatura maksymalna

Niestety nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców północnej Polski – w trakcie dnia wystąpi tam gołoledź. Możliwa jest ona również tej nocy.

Wystąpienie gołoledzi

Opady te miejscami mogą być intensywne, na południu może spaść 20 mm deszczu.

Opad całkowity

Wiatr będzie słaby, tylko w górach i na północnym wschodzie  jego prędkość może być umiarkowana.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyWyż się odsuwa na wschód, a do Polski napłynie ciepłe powietrze - ocieplenie odczują mieszkańcy południowej Polski. Natomiast na północy spodziewamy się gołoledzi.  Już dzisiaj dało się odczuć cieplejsze powietrze na południu kraju, miejscami temperatura osiągnęła 11 stopni. Noc również będzie dość ciepła, w części południowej temperatura minimalna wyniesie 3-5...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę