Początek weekendu przywita nas mroźną pogodą. Nad Europą północną wschodnią powstał pokaźny wyż, który zbliża się do Polski i jutro znajdzie się nad Rosją. Wywoła on napływ chłodnego powietrza w głąb Europy.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 12.01.18

Zimne powietrze już dotarło do Suwałk, gdzie o 19:00 notowano -6,2 *C. W ciągu nocy będzie ono obejmować coraz większy obszar kraju. Bez mrozu pozostanie jedynie południowa Polska. Nad ranem spodziewamy się od około -7, -8 stopni na północnym wschodzie, przez -3, -4 na Pomorzu i w centrum. Im dalej na południowy zachód tym cieplej. Noc będzie pochmurna, niewielkie przejaśnienia możliwe są jedynie na północy kraju. Ze względu na niewielkie opady możliwa jest gołoledź na południowym-wschodzie kraju.

Temperatura minimalna

Jutrzejszy dzień minie pod znakiem całodobowego mrozu w północnej części kraju, najcieplej będzie na południowym zachodzie do 2-3 stopni. Przez cały dzień utrzyma się pochmurna pogoda.

Temperatura maksymalna

Ciśnienie zacznie rosnąć, około południa wyniesie ono 1035 hPa na północnym wschodzie i będzie w dalszym ciągu rosło. Następnej nocy sięgnie ono 1040 hPa.

Ciśnienie

W prawie całym kraju wiatr będzie osiągał umiarkowane wartości.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

Nie spodziewamy się opadów, jedynie lokalnie na południu może popadać niewielki śnieg z chmur stratus.

Całkowita suma opadu
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyPoczątek weekendu przywita nas mroźną pogodą. Nad Europą północną wschodnią powstał pokaźny wyż, który zbliża się do Polski i jutro znajdzie się nad Rosją. Wywoła on napływ chłodnego powietrza w głąb Europy. Zimne powietrze już dotarło do Suwałk, gdzie o 19:00 notowano -6,2 *C. W ciągu nocy będzie ono obejmować...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę