Wtorek będzie ostatnim zimowym dniem w obecnym tygodniu. Niewielki wyż, który utworzył się nad krajami bałtyckimi odsuwa się na wschód (jutro jego centrum znajdzie się nad Białorusią), a od zachodu napierać będzie rozbudowany układ niżowy, który przyniesie w środę ocieplenie.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 23.01.18

Nadchodząca noc będzie mroźna, szczególnie na północnym wschodzie kraju, gdzie temperatura minimalna może spaść poniżej -10 stopni. Chłodno będzie także na Pomorzu Wschodnim, od -8 do -10 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej, na Dolnym Śląsku od -4 do -1 stopni.

Temperatura minimalna

Jutro w zachodnich dzielnicach kraju wystąpi już ocieplenie i temperatura przekroczy 0 stopni, spodziewamy się tam maksymalnie 2 *C. Duży mróz utrzyma się jeszcze na północy, gdzie będzie od -5 do -7 stopni.

Temperatura maksymalna

Nad ranem możliwe są mgły, mogą wystąpić praktycznie w całym kraju.

Index mgły

Wiatr będzie słaby, może to sprzyjać utrzymywaniu się mgieł.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

Niewielkich opadów spodziewamy się w Karkonoszach.

Opad całkowity
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/Temperatura-maksymalna-6.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/Temperatura-maksymalna-6.png?resize=150%2C150&ssl=1morz3Prognoza pogodyWtorek będzie ostatnim zimowym dniem w obecnym tygodniu. Niewielki wyż, który utworzył się nad krajami bałtyckimi odsuwa się na wschód (jutro jego centrum znajdzie się nad Białorusią), a od zachodu napierać będzie rozbudowany układ niżowy, który przyniesie w środę ocieplenie. Nadchodząca noc będzie mroźna, szczególnie na północnym wschodzie kraju, gdzie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę