Dobiega powoli końca mroźny okres w pogodzie, który trwa już prawie 2 tygodnie. Mroźny wyż, który sprowadzał do nas bardzo zimne powietrze z Syberii, rozdzielił się na 2 części. Jeden   połączył się z wyżem znad Grenlandii, a drugi wycofał nad Syberię.

Czeka nas ostatnia mroźna noc na wschodzie oraz południu kraju. Temperatury mogą ponownie spaść do około -20 stopni.

Obecnie zalega nad nami „kropla chłodu” związana z niżem górnym, która znajduje się nad naszym krajem. Jutro odsunie się ona na wschód.

Niż górny już jutro odsunie się na wschód i dzięki temu będzie nieco cieplej.

Po mroźnym poranku czeka nas słoneczny dzień  i tylko miejscami będą pojawiać się niegroźne chmury. Będzie już nieco cieplej niż dziś, na południowym zachodzie temperatura wzrośnie powyżej zera. Na wschodzie oraz południu utrzyma się jeszcze większy mróz, od -4 do -8 stopni.

Najzimniej na wschodzie i południu, poza tym  od -3 do 0 stopni. Na południowym zachodzie lekka odwilż.

 

W poniedziałek napłynie do nas jeszcze cieplejsze powietrze z południa. Sprowadzi je do nas rozległy układ niżowy z wieloma ośrodkami, miedzy innymi znad Wysp Brytyjskich i Zatoki Biskajskiej. Będzie cieplej, ale przybędzie chmur. Padać nie powinno.

W poniedziałek na zachodzie temperatura może wzrosnąć  do plus 5-6 stopni. Na wschodzie kraju utrzyma się jeszcze niewielki mróz do minus 2-3 stopni.

Następne dni to kontynuacja ocieplenia. Odwilż obejmie już prawie cały kraj, poza północno-wschodnią częścią kraju, gdzie może utrzymać się jeszcze niewielki mróz.  Mimo tego, że w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia, nocami przy rozpogodzeniach będzie spadać poniżej zera. Na wschodzie kraju nawet do minus 10 stopni. To co w dzień będzie topnieć – w nocy będzie zamarzać, przez co może być bardzo ślisko na chodnikach i drogach.

We wtorek na zachodzie i południu kraju temperatura może wzrosnąć do 6-8 stopni. Poza tym od -2 na północnym wschodzie do plus 4 w centrum.
W środę na południu możliwe, że temperatura osiągnie nawet 10 stopni, w centrum do plus 7-8, na północy zimno od zera do plus 2.

Podsumowując dobiega końca powoli okres mroźnej pogody. Od poniedziałku nadejdzie większe ocieplenie. Od wtorku pojawi się więcej opadów, na południu i zachodzie kraju deszczu, a na północy i wschodzie deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Istnieje możliwość, ze w nadchodzącym tygodniu nasz kraj będzie podzielony na cieple południe i chłodną północ z temperaturami okołozerowymi.

Na koniec chcemy jako ciekawostkę podać informację, iż modele na przyszły weekend przewidują duże ocieplenie – temperatury na zachodzie i południu kraju mogłyby osiągnąć 15 stopni. Niemniej, jest to termin odległy i  wiele może się zmienić.

 

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/03/Bez-tytułu.png?fit=1024%2C628&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/03/Bez-tytułu.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyDobiega powoli końca mroźny okres w pogodzie, który trwa już prawie 2 tygodnie. Mroźny wyż, który sprowadzał do nas bardzo zimne powietrze z Syberii, rozdzielił się na 2 części. Jeden   połączył się z wyżem znad Grenlandii, a drugi wycofał nad Syberię. Obecnie zalega nad nami 'kropla chłodu' związana z niżem górnym,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę