Po chłodnych świętach czeka nas duże ocieplenie, temperatury mogą przekraczać nawet 20 stopni.

Niz, który od soboty przynosił nam brzydką wietrzną aurę oraz niezbyt wysokie temperatury, odsuwa się na północny wchód. Nad południową część kraju zaczęło już napływać cieplejsze powietrze z południowego zachodu. W ciągu nocy będzie ono wędrować w głąb kraju. Ocieplenie przyniesie nam   wieloośrodkowy niż znad Zatoki Biskajskiej oraz Wysp Brytyjskich. Dodatkowo nad  Bałkanami rozbuduje się wyż, który razem z niżem będą sprowadzać do Środkowej Europy bardzo ciepłe powietrze.

Ciepło napłynie nad prawie całą Europę, prócz Skandynawii i Rosji.

 

W nocy będzie pogodnie, przez co na północy oraz wschodzie i w centrum kraju są możliwe przymrozki do -2, -3 stopni. Na południu kraju będzie najcieplej – tam od +2 do +6*C.

Jutro na znacznym obszarze kraju temperatura przekroczy 15 stopni,  miejscami wzrośnie prawie do 20*C, na północy jeszcze poniżej 10*C.

 

Następna noc na zachodzie i południu kraju powinna być bardzo ciepła od 4 do 8 stopni, a w rejonach podgórskich nawet około 10. Na wschodzie wciąż możliwe przymrozki.

W środę zrobi się jeszcze cieplej. Prawie w całym kraju temperatura zbliży się do 18-20 stopni, a miejscami na zachodzie i południu osiągnie 21-22 stopni.

W środę na wschodzie kraju od 15 do 17 stopni.

W czwartek do zachodniej Polski dotrze front chłodny niżu znad Skandynawii. Na zachodzie będzie  nieco chłodniej, 12-14 stopni, a na wschodzie wciąż bardzo ciepło – około 20 stopni.

W czwartek wciąż bardzo ciepło na wschodzie, na zachodzie chłodniej.
W czwartkowy wieczór  w zachodniej Polsce może silnie popadać.

 

W piątek już  cały kraj będzie znajdował się w chłodniejszej masie powietrza – prawie w całym kraju poniżej plus 10.

W piątek będzie chłodniej, na północy tylko 5-7 stopni.

Piątkowe ochłodzenie potrwa krótko, gdyż już w sobotę napłynie do Polski kolejna porcja bardzo ciepłego powietrza, a w niedziele temperatura na znacznym obszarze kraju może przekroczyć 20 stopni.

 

 

krzychoPrognoza średnioterminowaPo chłodnych świętach czeka nas duże ocieplenie, temperatury mogą przekraczać nawet 20 stopni. Niz, który od soboty przynosił nam brzydką wietrzną aurę oraz niezbyt wysokie temperatury, odsuwa się na północny wchód. Nad południową część kraju zaczęło już napływać cieplejsze powietrze z południowego zachodu. W ciągu nocy będzie ono wędrować w głąb...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę