W ostatnich dniach występowały nad Polską burze. Już jutro czekają nas kolejne zwłaszcza w województwach łódzkim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i lubuskim.

Za nami kolejny ciepły dzień, na południu kraju temperatura ponownie przekroczyła 25 stopni. Jutro czeka nas podobny dzień, z tym, że w nocy wkroczą do nas chmury zatoki niżowej znad południowych Niemiec. Opady deszczu mogą pojawić się na południowym zachodzie kraju. Od rana strefa większego zachmurzenia będzie wędrować powoli na północ, dlatego burz nie należy się jutro spodziewać na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdyż uaktywnią się one dopiero po południu, gdy strefa zbieżności odsunie się nad dzielnice centralne.

Po południu strefa burz obejmie obszar od województwa łódzkiego po Pomorze Zachodnie. Burze możliwe są również na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Burzom może towarzyszyć silniejszy wiatr, lokalnie do 80km/h, intensywny deszcz oraz grad, który jest normalnym zjawiskiem o tej porze roku z uwagi na stosunkowo nisko położoną izotermę zera nad ziemią.

Burzom sprzyjać będzie podwyższona chwiejność powietrza oraz obecność dywergencji w górnych partiach troposfery.

Porywy wiatru w czasie burz mogą osiągać do 80 km/h
Będzie napływało do nas bardzo ciepłe powietrze znad południowej Europy.
Czeka nas ciepły dzień. Nie licząc bryzy na wybrzeżu (tam temperatura może nie przekroczyć 10*C) będzie od 18 do 25-26*C.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/04/GUST_44.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/04/GUST_44.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyW ostatnich dniach występowały nad Polską burze. Już jutro czekają nas kolejne zwłaszcza w województwach łódzkim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i lubuskim. Za nami kolejny ciepły dzień, na południu kraju temperatura ponownie przekroczyła 25 stopni. Jutro czeka nas podobny dzień, z tym, że w nocy wkroczą do nas chmury zatoki niżowej...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę