… ale tylko nieznacznie, gdyż nadal będzie ciepło z temperaturami od 15 do 20 stopni.  W poniedziałek będzie jeszcze wyżej, do 25-26 stopni na wschodzie i południu.

Ciepłe powietrze sprowadza do nas niż znad Morza Śródziemnego. Wraz z nim napłynie do nas dużo pyłów znad Sahary, które spowodują zmętnienie nieba i słabszą operację słońca. W nocy dotrze do naszego kraju front ciepły wspomnianego niżu, który na południowym zachodzie przyniesie opady deszczu, które stopniowo będą wędrować na północny wschód. Jutro w ciągu dnia opady deszczu będą występować od Dolnego Śląska i Opolszczyzny po Pomorze Gdańskie i Mazury. Burze przejdą w pasie od Górnego Sląska przez centrum po Podlasie. W ich strefie mogą występować silne opady deszcz połączone z drobnym gradem i porywami wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek wystąpi sporo opadów, burze przejdą głównie w pasie od Górnego Śląska po centrum.

 

Na zachodzie będzie już chłodniej maksymalnie do 20 stopni, na południu i wschodzie jeszcze do 26 stopni.

 

We wtorek klin Wyżu Azorskiego , który w poniedziałek zacznie kierować się w kierunku Skandynawii, utworzy samodzielny ośrodek, zacznie się umacniać i sprowadzi do nas chłodniejsze powietrze z północy.

Nad Niemcami powstanie wyż, który sprowadzi nieco chłodniejsze powietrze.

 

We wtorek maksymalne temperatury sięgną tylko 18-20 stopni, a na południu pod chmurami około 15 stopni.

W środę i czwartek wyż znad Niemiec i Bałtyku jeszcze bardziej się umocni i  obejmie swym zasięgiem całą Skandynawię, Europę Środkową i Zachodnią oraz Południową i nadal będzie sprowadzał   chłodniejsze powietrze z północy. Mimo tego temperatury będą wzrastać do 16 do 20 stopni, na zachodzie nawet powyżej 20 stopni.

W czwartek wyż obejmował będzie znaczny obszar Europy.

 

W środę przyjemna pogoda z temperaturą do 20 stopni, na zachodzie do 22 stopni.
W czwartek utrzyma sie podobna pogoda jak w środę, z temperaturami do 20 stopni, na zachodzie nieco cieplej.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/04/THETA.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/04/THETA.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza pogody... ale tylko nieznacznie, gdyż nadal będzie ciepło z temperaturami od 15 do 20 stopni.  W poniedziałek będzie jeszcze wyżej, do 25-26 stopni na wschodzie i południu. Ciepłe powietrze sprowadza do nas niż znad Morza Śródziemnego. Wraz z nim napłynie do nas dużo pyłów znad Sahary, które spowodują zmętnienie nieba i...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę