Jutro do naszego kraju zacznie napływać chłodne powietrze znad Skandynawii i nocą z wtorku na środę na północnym wschodzie oraz miejscami na północy możliwe są lokalne przygruntowe przymrozki.

Układy wyżowe, które od początku kwietnia przynoszą nam ciepłą i sucha pogodę zmienią w najbliższym czasie nieco swoje położenie, co umożliwi  spływ zimnych powietrza z północy. Dotychczas zalegały one nad Rosją i częściowo Skandynawią i do nas, po ich  południowych obrzeżach z południowego wschodu i południa, napływało ciepłe powietrze. Natomiast po wschodnich rejonach wyżów napływały zimne masy powietrza z Arktyki i spływały nad Rosję w rejon Uralu, gdzie jeszcze niedawno notowano opady deszczu ze śniegiem. Obecnie wyż rozbudował się nad północnym Atlantykiem. Nad Skandynawią znajduje się niż, który razem z wyżem znad Islandii sprowadzi do Polski chłodne powietrze z północy. Jutro w ciągu dnia będzie ono stopniowo wkraczać do północnej Polski i powoli wędrować na południe.

Wyż znad Islandii razem z niżem znad Skandynawii sprowadzą chłodne powietrze do Europy Środkowej.

We wtorek południowa Polska będzie znajdować się jeszcze pod wpływem ciepłej masy powietrza i tam możliwe są nadal burze i przelotne opady deszczu, ale już po południu ciepłe powietrze zacznie być wypierane przez chłodne z północy.

We wtorek na północy wyraźniej chłodniej, temperatury poniżej 20 stopni, na południu jeszcze do 25-27 stopni.

Nocą z wtorku na środę  niebo nad większa częścią Polski będzie wolne od chmur, co będzie sprzyjać znacznym spadkom temperatury. Na północy i północnym wschodzie nad ranem wartości temperatur spadną poniżej plus 5 stopni, a lokalnie nawet do plus 2-3 stopni. Miejscami możliwe będą przygruntowe przymrozki.

Noc z wtorku na środę bardzo zimna na północy i północnym wchodzie – spadki  temperatury do plus 2-3 stopni, lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki.

Na  południu i zachodzie  będzie cieplej, tam około 10 stopni.

W środę centrum wyżu znajdzie się nad  Polską. Pogodnie będzie w całym kraju i  rześko, od 15*C na północnym wschodzie do 20*C na południu i zachodzie.

W środę centrum wyżu znajdzie się nad naszym krajem i będzie powoli wędrować na wschód.
Środa będzie dość chłodna na wschodzie i północy kraju.

Nocą z środy na czwartek wyż opuści nasz kraj a z południa Europy ponownie zacznie do nas wkraczać ciepłe powietrze i już w czwartek w południowej i zachodniej Polsce temperatury mogą przekroczyć 25 stopni. Natomiast w piątek  w tych rejonach temperatura zbliży się do 30 stopni. Wraz z napływem ciepłego powietrza powrócą burze.

 

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/06/T2M_80.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/06/T2M_80.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaJutro do naszego kraju zacznie napływać chłodne powietrze znad Skandynawii i nocą z wtorku na środę na północnym wschodzie oraz miejscami na północy możliwe są lokalne przygruntowe przymrozki. Układy wyżowe, które od początku kwietnia przynoszą nam ciepłą i sucha pogodę zmienią w najbliższym czasie nieco swoje położenie, co umożliwi  spływ...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę