Od dłuższego czasu dominuje u nas gorąca pogoda, w najbliższych dniach  się to nie zmieni, szansa na  pewne ochłodzenie istnieje pod koniec tygodnia.

 

Gorącą i burzową pogodę przynosi nam wyż znad Rosji, który  sprowadza z południowego wschodu gorące i wilgotne powietrze, stąd tak duża ilość burz.  W drugiej połowie tygodnia wspomniany wyż zacznie zanikać, a na jego  miejsce wkroczy klin wyżu Azorskiego, przez co jest szansa , że do naszej części Europy zaczną docierać  układy niżowe znad Atlantyku i być może szansa na ochłodzenie.

Wyż znad Rosji ustąpi za kilka dni.

 

Sporo burz wystąpi jeszcze jutro, we  wtorek będzie ich już mniej, ale będą dokuczać wysokie temperatury i spora wilgotność, która znacząco pogorszy   odczucie temperatury.

Do piątku spodziewane są wzrosty temperatur maksymalnych do ponad 30 stopni, miejscami nawet 33, nie będą to ekstremalnie wysokie temperatury, ale utrzymywanie się ich dłuższy czas będzie męczące. Wysokie temperatury nocami będą przeszkadzać wielu osobom w zasypianiu, gdyż temperatura minimalna

Goraco

może nie spadać poniżej 20 stopni.

Zarówno we wtorek i środę niemal w całym kraju będzie powyżej 30 stopni.
krzychoPrognoza średnioterminowaOd dłuższego czasu dominuje u nas gorąca pogoda, w najbliższych dniach  się to nie zmieni, szansa na  pewne ochłodzenie istnieje pod koniec tygodnia.   Gorącą i burzową pogodę przynosi nam wyż znad Rosji, który  sprowadza z południowego wschodu gorące i wilgotne powietrze, stąd tak duża ilość burz.  W drugiej połowie tygodnia...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę