W weekend odpoczęliśmy po ubiegłotygodniwoych upałach. Wczoraj ponad 25 stopni było głównie na południowym zachodzie. Zachodni dość intensywny rześki wiatr hamował dzienne wzrosty temperatur. Jednak od dzisiejszego poniedziałku ponownie temperatury mogą przekraczać 30 stopni.

Upały zakończyły się gwałtownymi burzami w piątek. Przyniosły one miejscami duże sumy opadów. Sobota i niedziela przyniosły wytchnienie od wysokich temperatur.  Ale już od poniedziałku będzie gorąco, a nawet upalnie.

 

Do Europy będzie płynąć ciepłe powietrze z południowego zachodu.

Po dłuższej przerwie do Europy wróci cyrkulacja strefowa. Była ona obecna przez całą wiosnę i lato, ale daleko na północy od nas i nie miała większego wpływu na naszą pogodę. Obecnie  wędrówka niżów atlantyckich będzie przebiegać bardziej na południe, dzięki czemu pogoda będzie bardziej dynamiczna. Dość często nad naszym krajem będą wędrować fronty atmosferyczne. W poniedziałek temperatura na zachodzie i południu oraz w centrum kraju może przekroczyć 30 stopni, ale już pod wieczór do zachodniej Polski dotrze chłodny front. We wtorek na zachodzie temperatury osiągną tylko 25 stopni, upalnie będzie na wschodzie tam jeszcze ponad 30 stopni.

W poniedziałek wróci upał

We wtorek na zachodzie temperatury osiągną tylko 25 stopni, upalnie będzie na wschodzie tam jeszcze ponad 30 stopni i tam po południu przejdą burze.

We czwartek nad Polskę ponownie zacznie napływać gorące powietrze.

Prze cały tydzień czeka nas przeplatanka pogodowa z upałem i krótkotrwałymi ochłodzeniami, które i tak nie będą dotkliwe, gdyż temperatury będą oscylować wokół 25 stopni.

 

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/T2M_10.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/T2M_10.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza średnioterminowaW weekend odpoczęliśmy po ubiegłotygodniwoych upałach. Wczoraj ponad 25 stopni było głównie na południowym zachodzie. Zachodni dość intensywny rześki wiatr hamował dzienne wzrosty temperatur. Jednak od dzisiejszego poniedziałku ponownie temperatury mogą przekraczać 30 stopni. Upały zakończyły się gwałtownymi burzami w piątek. Przyniosły one miejscami duże sumy opadów. Sobota i niedziela...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę