Po dzisiejszym ochłodzeniu jutro do naszego kraju ponownie zacznie napływać bardzo ciepło powietrze z południowego-wschodu.

W powietrzu, jakie napłynęło nad Morze Północne oraz zachodnią Europę, zacznie rozbudowywać się wyż. Jutro połączy się on z wyżem znad północnej Skandynawii i dalej z wyżem znad Uralu i razem utworzą jeden duży układ, który obejmie całą wschodnią oraz północną Europę.
W poniedziałek wyż widoczny nad Atlantykiem sięgnie klinem nad Skandynawię, dzięki czemu wał wyżowy  będzie rozciągał się od wschodnich wybrzeży USA aż po Syberię. W efekcie takiego ułożenia układów barycznych Europa Środkowa znajdzie się pod pasem wyżów, a z południowego wschodu  będzie napływać gorąca i wilgotna masa powietrza. W rejonie Włoch powstanie odcięta zatoka górna, która będzie wspomagać napływ ciepłych mas powietrza. Obecność wspomnianej zatoki sprowadzi duże ilości opadów  w północnych Włoszech, w rejonie Adriatyku oraz w Alpach.

 

Nad Europą powstanie potężny wał wyżowy

W nocy znad Czech nad południowo-zachodnią część kraju wkroczą chmury, które nad ranem przyniosą tam opady deszczu. W ciągu dnia będą wędrować na północ, obejmując swym zasięgiem Ziemię Lubuską oraz Wielkopolskę.

Wschodnią połowę kraju czeka jutro pogodny dzień i tam opadów nie należy się spodziewać. W związku z napływem ciepłego powietrza nad tę część kraju oraz sporą ilość słońca temperatury przekroczą 25 stopni – tak będzie w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz Mazowszu i w Świętokrzyskim. Na północy kraju temperatury nieznacznie przekroczą 20 stopni, a na zachodzie w strefie opadów będzie chłodniej, od 15 do 20 stopni.

Na zachodzie w strefie opadów dość chłodno, od 15 do 20 stopni. Najcieplej na wschodzie i południu, od 24 do 27 stopni.
Noc z soboty na niedzielę będzie dość ciepła jak na wrzesień, od 10 do 15 stopni.

W niedzielę dalszy ciągu pochmurnej pogody na zachodzie kraju i tam tez możliwe są opady deszczu. Natomiast w centrum, na wschodzie oraz południu sporo słońca. Po południu w górach oraz na południowym-zachodzie możliwe są burze.

W niedzielę ciepłe powietrze obejmie już cały kraj.

W całym kraju będzie ciepło, a nawet gorąco – miejscami temperatury mogą osiągać 28 stopni.

W poniedziałek nasz kraj dostanie się pod wpływ zatoki górnej znad Włoch, przez co znacząco wzrośnie chwiejność powietrza. Energia dostępna konwekcyjnie we wschodniej oraz południowej Polsce może osiągać nawet 1500J/kg. Dodatkowo będzie ona wspomagana  przez dywergencję, która pojawi się nad tymi rejonami. Przyczyni się to rozwoju sporej ilości burz i silniejszych opadów. W czasie ich występowania, miejscami sumy opadów mogą osiągać 30 mm.

Podobny typ pogody utrzyma się do czwartku. Z wysokimi temperaturami i przelotnymi opadami oraz burzami. Później możliwe jest ochłodzenie, ale to zbyt odległy termin, by pisać teraz więcej na ten temat.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/48_5.gif?fit=704%2C513&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/48_5.gif?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza pogodyPo dzisiejszym ochłodzeniu jutro do naszego kraju ponownie zacznie napływać bardzo ciepło powietrze z południowego-wschodu. W powietrzu, jakie napłynęło nad Morze Północne oraz zachodnią Europę, zacznie rozbudowywać się wyż. Jutro połączy się on z wyżem znad północnej Skandynawii i dalej z wyżem znad Uralu i razem utworzą jeden duży układ,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę