Weekend upłynął pod znakiem ciepłej pogody. Początek tygodnia pod tym względem nie ustępował. W następnych dniach nadal ciepło, ale pojawi się więcej opadów.

Najbliższa noc będzie pogodna w centralnej oraz północnej Polsce, natomiast w południowej  zaznaczy się wpływ zatoki górnej znad Alp i mogą tam występować opady deszczu oraz burze. Będzie dość ciepło – na połnocy od 10 do 13 stopni, w centrum 12-14, a na południu od 15 do 17 stopni.

Noc na południu kraju bardzo ciepła – tam nawet 17 stopni. Jutro ponownie czeka nas ciepły dzień. Temperatura w wielu rejonach osiągnie lub przekroczy 25 stopni. Ale z biegiem godzin we wschodniej oraz południowej części kraju zaczną rozwijać się chmury kłębiaste , które przyniosą przelotne opady deszczu oraz burze. Miejscami opady mogą być silne.

Wtorek będzie kolejnym ciepłym dniem.

Po południu w strefie burz temperatura spadnie poniżej 20 stopni, co widoczne jest na powyższej mapie w postaci żółtych plam.

Po południu w południowej oraz wschodniej Polsce będą rozwijać się chmury burzowe z silnymi opadami deszczu.

Noc z wtorku na środę będzie już chłodniejsza, na północy kraju spadki temperatury minimalnej poniżej 10 stopni.

Następna noc będzie już chłodniejsza.

W środę pogoda bez większych zmian, temperatury do 25 stopni i więcej . Miejscami ponownie możliwe są przelotne opady deszczu i burze.

Środa będzie kolejnym ciepłym dniem.

Ciepła pogoda  zostanie z nami co najmniej do końca tygodnia, tylko miejscami możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Radzimy korzystać z łaskawej aury póki to tylko możliwe, gdyż w każdej chwili może nadejść koniec ekstremalnie długiego lata i  możemy już nie zobaczyć temperatur powyżej 25 stopni, aż do kwietnia lub dłużej.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/T2M_42.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/T2M_42.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza pogody Weekend upłynął pod znakiem ciepłej pogody. Początek tygodnia pod tym względem nie ustępował. W następnych dniach nadal ciepło, ale pojawi się więcej opadów. Najbliższa noc będzie pogodna w centralnej oraz północnej Polsce, natomiast w południowej  zaznaczy się wpływ zatoki górnej znad Alp i mogą tam występować opady deszczu oraz burze....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę