Na szczęście, póki co jest tylko w prognozach. Niż o którym mowa jest obecnie płytką zatoką u wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej.

 

Według wieczornej aktualizacji modelu GFS, w poniedziałek porywy wiatru w Polsce mogą przekraczać 100 km/h, jest to wciąż odległy termin.

Sprawcą silnych porywów wiatru będzie niż, który obecnie jest płytką zatoką u  wybrzeży Ameryki Północnej i powoli wędruje na wschód. W piątek zacznie się pogłębiać, a nocą z soboty na niedzielę znajdzie się nad Wyspami Brytyjskimi. Tam przyniesie porywy wiatru do 140-150 km/h.

W poniedziałek centrum niżu będzie wędrować nad północną Polską

Nocą z niedzieli na poniedziałek dotrze do zachodniej Polski a w poniedziałek znajdzie się już nad na północną Polską. Wstępne prognozy wskazują na możliwość porywów wiatru do 100 km/h. Na szczęście w pogodzie jest to jeszcze odległy termin i wiele może się zmienić. Będziemy go obserwować i za kilka dni ponownie o nim napiszemy.

krzychoPrognoza pogodyniż,wiatrNa szczęście, póki co jest tylko w prognozach. Niż o którym mowa jest obecnie płytką zatoką u wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej.   Sprawcą silnych porywów wiatru będzie niż, który obecnie jest płytką zatoką u  wybrzeży Ameryki Północnej i powoli wędruje na wschód. W piątek zacznie się pogłębiać, a nocą z soboty...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę