Wszyscy zadają sobie pytanie czy przed nami kolejne bezśnieżne święta. Wszystko wskazuje na to, że na pokrywę śnieżną można liczyć jedynie w górach.

We wtorek dotrze do Polski front ciepły niżu znad Morza Północnego. Napłynie za nim bardzo ciepłe powietrze – na zachodzie kraju temperatura wzrośnie powyżej 10 stopni. W środę kontynuacja ciepłej aury z temperaturą do 10 stopni na południu.

Niż, który jest widoczny w okolicach Anglii będzie kluczowy dla pogody w święta.

Trasa przemieszczania niżu, który w środę powinien znajdować się w okolicach Anglii, będzie miała kolosalny wpływ na pogodę w święta. Jeśli jego tor przemieszczania będzie przebiegał w kierunku północnym, wtedy prawdopodobnie Wigilia i Boże Narodzenie będą ciepłe.

Obecnie prognozy modelu GFS oraz ECMWF wskazują na przejście niżu nad Polską w Wigilię i kulminacji ciepła w ten dzień.

W Wigilię niż z frontem chłodnym będzie przechodził przez Polskę. Napływać będzie za nim zimne powietrze z północnego zachodu.
Wigilia, kulminacja ciepła, w sporej części kraju około 10 stopni i więcej.
Obecnie, według ostatnich prognoz, 24. grudnia nawet do 10 stopni na Dolnym Śląsku.

26. grudnia już znacznie chłodniej w całej Polsce.
Obecne prognozy GFS przewidują możliwość wystąpienia opadów śniegu w północnej Polsce.

Nocą z czwartku na piątek, wigilijną noc, możliwe jest wystąpienie opadów śniegu w niektórych rejonach, więc lokalnie może się zabielić, ale na krótko, bo temperatura będzie dodatnia.

W Boże Narodzenie będzie chłodno z przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura na poziomie kilku stopni powyżej 0. Drugi dzień świąt chłodny, z przelotnymi opadami śniegu.

Nadal prognozy na Boże Narodzenie są niepewne i mogą się zmienić. Dokładniejsze informacje o pogodzie w święta podamy we wtorek.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/12/96_17.gif?fit=704%2C513&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/12/96_17.gif?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyWszyscy zadają sobie pytanie czy przed nami kolejne bezśnieżne święta. Wszystko wskazuje na to, że na pokrywę śnieżną można liczyć jedynie w górach. We wtorek dotrze do Polski front ciepły niżu znad Morza Północnego. Napłynie za nim bardzo ciepłe powietrze - na zachodzie kraju temperatura wzrośnie powyżej 10 stopni....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę