Ze względu na charakter święta dla większości Polaków ma znaczenie jaka pogoda panuje wtedy za oknem. Wczoraj niestety było pochmurno, deszczowo i chłodno, chociaż ciepły front, który to sprawił, doprowadził do podwyższenia temperatur. Do tego wiało.

Dzisiaj kolejny dzień z przesuwaniem się strefy opadów, która związana jest z frontem chłodnym.

 

 

Warto jednak przypomnieć sobie poprzednie początki listopada. Po zerknięcie na temperatury z poprzednich lat okazuje się, że tegoroczny 1 listopada można zaliczyć do tych chłodniejszych.

W 2016 roku cieplej było zwłaszcza na Dolnym Śląsku. W pozostałych regionach (prócz północnego wschodu) temperatura o parę stopni wyższa niż w 2017.

 

Jeden z najcieplejszych początków listopada zanotowano w 2015 roku. Na południowym zachodzie można się było wybrać na cmentarz nawet bez kurtki.
W 2014 roku przyjemnie ciepło było ponownie na południowym zachodzie. Na wschodzie panowały temperatura zbliżone do tegorocznych.
4 lata temu najcieplej było na południowym wschodzie.
markPodsumowaniaZe względu na charakter święta dla większości Polaków ma znaczenie jaka pogoda panuje wtedy za oknem. Wczoraj niestety było pochmurno, deszczowo i chłodno, chociaż ciepły front, który to sprawił, doprowadził do podwyższenia temperatur. Do tego wiało. Dzisiaj kolejny dzień z przesuwaniem się strefy opadów, która związana jest z frontem chłodnym.     Warto...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę