Wrocławskie 26*C to rekordowo wysoka wartość zmierzona w tym mieście w drugiej połowie października.

Październik to miesiąc przejściowy, co widać nie tylko po pogodzie, ale i po znacznym skróceniu długości dnia. Chwilami mogliśmy poczuć się jak latem i to nawet w drugiej połowie października. We Wrocławiu temperatura sięgnęła nawet 26*C. Jedynie nad Wybrzeżem i na północnym wschodzie temperatura ani razu nie przekroczyła 20*C.

Najzimniejsze noce na nizinach odnotowano na Kaszubach.

Październikowe noce były przeważnie dość ciepłe. Dopiero w ostatnich dniach wraz z napływem powietrza arktycznego nocne spadki temperatury były znaczne. W ostatna październikową noc przymrozki pojawiły się na znacznym obszarze nizin. Na Kaszubach nawet odnotowano poniżej -3 stopni. Jednak nie wszędzie odnotowano do tej pory w tym sezonie mróz na 2 metrach. Jeszcze w zachodnich regionach, wzdłuż doliny Odry, noce od kwietnia charakteryzują się temperaturami dodatnimi.

 

markPodsumowaniaPaździernik to miesiąc przejściowy, co widać nie tylko po pogodzie, ale i po znacznym skróceniu długości dnia. Chwilami mogliśmy poczuć się jak latem i to nawet w drugiej połowie października. We Wrocławiu temperatura sięgnęła nawet 26*C. Jedynie nad Wybrzeżem i na północnym wschodzie temperatura ani razu nie przekroczyła...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę