Wtorek przyniesie mglistą i pochmurną pogodę w większości kraju. Na warunki pogodowe w Polsce będą wpływać dwa ośrodki – pierwszy wyżowy znajdzie się jutro nad państwami bałtyckimi oraz drugi, niżowy, stacjonujący nad Morzem Śródziemnym, podrzuci nam nieco wilgoci. Przyniósł on silne ulewy we Włoszech oraz Chorwacji. Poza tym na Atlantyku panuje sytuacja klasyczna dla dodatniego Oscylacji Północnoatlantyckiej (NAO) z niżem Islandzkim oraz wyżem Azorskim.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 7.11.2017

Temperatura w nocy będzie zróżnicowana – w strefie zachmurzonego nieba będzie dość ciepło od 5 do 7 stopni. Takich temperatur spodziewamy się na południowym zachodzie kraju, w centrum oraz na północnym wschodzie. Niższe wskazania termometrów odczytamy na Pomorzu oraz na krańcach południowo-wschodnich, tam możliwe są lokalne przymrozki do -1 stopnia.

Temperatura minimalna nad ranem 7 listopada.

W dzień pojawi się więcej chmur oraz mgieł co spowoduje, że temperatura nie będzie rosła. W silnych mgłach i chmurach niskich możemy się spodziewać 2-3 stopni.

Index mgły, wartości poniżej 30 oznaczają duże szanse na jej wystąpienie

Najpogodniejszej aury spodziewamy się na Pomorzu oraz w południowo-zachodniej Polsce. Tam też będzie najcieplej od 9-10 stopni na Pomorzu Gdańskim, przez 6-8**C na południowym zachodzie kraju i w centrum. W regionach, w których wystąpią mgły i zachmurzenie piętraniskiego stratus temperatura maksymalna nie przekroczy 5 stopni. Poza tym możliwy jest opad mżawki.

Temperatura maksymalna po południu 7 listopada.
Opad chwilowy o godzinie 15:00 7 listopada.

Niewielki gradient ciśnienia będzie skutkował słabym wiatrem – wtedy też może dojść do wystąpienia smogu. Jutro wiatr będzie słaby z kierunków wschodnich.

Prędkość średnia wiatru na wysokości 10 m (m/s) po południu 7 listopada.
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyWtorek przyniesie mglistą i pochmurną pogodę w większości kraju. Na warunki pogodowe w Polsce będą wpływać dwa ośrodki - pierwszy wyżowy znajdzie się jutro nad państwami bałtyckimi oraz drugi, niżowy, stacjonujący nad Morzem Śródziemnym, podrzuci nam nieco wilgoci. Przyniósł on silne ulewy we Włoszech oraz Chorwacji. Poza tym na...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę