W naszej części Europy niewiele się obecnie dzieje – znajdujemy się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, a w listopadzie przy dość wilgotnej masie powietrza i bezchmurnej nocy dość szybko tworzą się mgły i zachmurzenie piętra niskiego, które zalega do południa lub dłużej.

Wczoraj przed frontem cieplej na wschodzie, a bezchmurna noc na północnym zachodzie przyniosła tam pierwsze tak niskie temperatury w tym sezonie. Zwłaszcza dotyczy to Pomorza Zachodniego, gdzie przymrozków jeszcze miejscami tam nie było.

Obecnie jedynie na północnym zachodzie jest słonecznie. Temperatury do weekendu nie zmienią się istotnie. W dzień do ok. 10*C.

Polska pod wpływem „zgniłego” wyżu
markSytuacja obecnaW naszej części Europy niewiele się obecnie dzieje - znajdujemy się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, a w listopadzie przy dość wilgotnej masie powietrza i bezchmurnej nocy dość szybko tworzą się mgły i zachmurzenie piętra niskiego, które zalega do południa lub dłużej. Wczoraj przed frontem cieplej na wschodzie,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę