Niemal cała Europa dostała się pod wpływ głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Pod wpływem Wyżu Azorskiego jest Półwysep Iberyjski i południowo- zachodnia Francja. Nad zachodnią Rosją również widoczny jest wyż, który powoli odsuwa się na wschód.

Do Europy Środkowej będzie napływać chłodne powietrze polarno- morskie. Znad Grenlandii w kierunku Atlantyku będzie rozbudowywał się klin wyżu, który wraz niżem znad Morza Norweskiego sprowadzi nad Europe dużo zimnego powietrza, które dotrze nawet nad zachodnią cześć Morza Śródziemnego co przyczyni się po raz kolejny do postania niżów w tam tym rejonie.

 

Nad  południową Szwecją znajduje się wtórny niż , który dziś w nocy przyniesie nieco silniejszy wiatr do 50 -60 km/h a nad samym morzem, porywy mogą osiągać do 80 km/h.

W nocy porywy do 50-70 km/h, nie będą stanowić większego zagrożenia.

Z szumnych zapowiedzi medialnych o „Orkanie”  nie ma już  śladu. Kilka dni temu na sobotę modele numeryczne prognozowały głębszy niż wtórny, ale  nie będzie on tak głęboki, a dodatkowo jego trasa będzie przebiegać bardziej na południe  w rejon Alp, po czym skręci na północny wschód i być może przyniesie  około poniedziałku silniejsze opady  w południowo-wschodniej Polsce.

Obecnie nad naszym krajem wędruje strefa opadów związana z frontem chłodnym niżu wtórnego znad południowej Szwecji, w nocy będzie ona przesuwać się dalej na wschód dalej.

W drugiej części nocy strefa frontowa wraz z opadami znajdzie się już nad wschodnią połową Polski.
Przed frontem będzie dość ciepło około 5-8 stopni, po jego przejściu temperatura spadnie do 2-3 stopni.

Jutro w ciągu dnia pojawi się sporo opadów przelotnych pochodzenia konwekcyjnego, mogą pojawiać się także lokalne burze.

Największa możliwość wystąpienia burz będzie na północy kraju.
Temperatura wyniesie od 3-4 w północno- wschodniej części kraju do 5-7 w pozostałej części kraju.
Silniej powieje jeszcze przed południem, po południu wiatr będzie słabł.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognoza,wiatrNiemal cała Europa dostała się pod wpływ głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Pod wpływem Wyżu Azorskiego jest Półwysep Iberyjski i południowo- zachodnia Francja. Nad zachodnią Rosją również widoczny jest wyż, który powoli odsuwa się na wschód.   Nad  południową Szwecją znajduje się wtórny niż , który dziś w nocy przyniesie nieco...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę