Płytki ośrodek niżowy, który dziś dawał opady deszczu i śniegu, przesuwa się dość szybko na wschód. Będziemy pod wpływem klinu wyżowego z nad Zatoki Biskajskiej. Pojawi się szansa na przejaśnienia. Opady lokalnie wystąpią tylko nad krańcach północnych.


W nocy temperatura minimalna wg modelu EMS powinna spać lokalnie do -3 i do -1 na dużym obszarze. Zmienne zachmurzenie w nocy, może zakłócić spadek temperatury. W wielu regionach kraju temperatura minimalna może być przez to wyższa i nie spadnie poniżej 0 stopni.

Oprócz zachmurzenia warstwowego istnieją duża szanse na postanie mgieł.Index FSI, wartość poniżej 30 oznacza duże prawdopodobieństwo na wystąpienie mgieł.

 

Zachmurzenie warstwowe będzie również jednym z kluczowych czynników temperatury maksymalnej na dzień jutrzejszy. Związku z napłynięciem ciepłego powietrza i największych szans na przejaśnienia najwyższa będzie na północnym zachodzie kraju i zachodzie, południu (nie licząc gór) Tam temperatura wzrośnie do 5-7 stopni. W pozostałych regionach, a szczególnie na wschodzie kraju, Dolinie Wisły w okolicach Krakowa, sytuacja jest bardziej niejednoznaczna. Najprawdopodobniej zachmurzenie warstwowe, bardzo niskie ustąpi i temperatura będzie zbliżona do reszty kraju. Gdyby tak się nie stało będzie niższa o kilka stopni.

morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyPłytki ośrodek niżowy, który dziś dawał opady deszczu i śniegu, przesuwa się dość szybko na wschód. Będziemy pod wpływem klinu wyżowego z nad Zatoki Biskajskiej. Pojawi się szansa na przejaśnienia. Opady lokalnie wystąpią tylko nad krańcach północnych. W nocy temperatura minimalna wg modelu EMS powinna spać lokalnie do -3 i...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę