Doszło do gruntownej przebudowy pola geopotencjału, zatoka górna odsunęła się  znad Europy Środkowej na wschód i tam pozostanie kilka dni, natomiast na Atlantyku aż po Azory z rejonu Arktyki   nastąpił masywny spływ zimnego Arktycznego , które w kontakcie z ciepłem płynącym z południowego zachodu, doprowadziło do powstania głębokiej cyklogenezy i rozwoju  głębokiego niżu, który ulokuje się w rejonie Morza Norweskiego.

Czarna pogrubiona linia, to front polarny. Obecnie uległ on mocnemu pofalowaniu, a to przez osłabioną cyrkulacje strefową. Nad Rosja znajdzie się mała dolina geopotencjału, która w najbliższym czasie, zostanie odcięta i pozostanie  odcięty niż górny, który w tamtym rejonie utrzyma warunki zimowe.
Do zachodniej i środkowej Europy za sprawa głębokiego niżu znad Morza Norweskiego oraz Wyżu znad Bałkanów, napłynie ciepłe powietrze .Niż widoczny na zachód od Francji,  przedłuży nam  napływ ciepłego powietrza, aż do niedzieli. Niestety w Polsce z uwagi na duża ilość wilgoci w gruncie oraz znacznego jego wychłodzenie i brak obecności silniejszego wiatru, może łatwo dochodzić do powstawanie mgieł i niskiego pod inwersyjnego zachmurzenia. Tak może być zwłaszcza we wschodniej Polsce, gdzie będzie najchłodniej.
W nocy od zachodu do centrum będą przemieszczać się rozpogodzenia, nie dotrą do wschodniej Polski, gdzie będzie pochmurno do rana i przez cały jutrzejszy dzień. Na krańcach wschodnich oraz w rejonach rozpogodzeń wystąpią przymrozki. Cieplej będzie w rejonach podgórskich oraz na zachodzie i nad morzem od  2 do 6-7 stopni. Na północnym wschodzie w nocy są możliwe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na drogach może być ślisko, gdyż temperatura w tym rejonie będzie oscylować około zera, minus 1 stopnia.
Jutro najcieplej będzie na południowym zachodzie, temperatura może osiągnąć 15 stopni i do tego będzie dużo słońca, południe oraz centrum i Pomorze, również mogą liczyć na  chwile ze słońcem i tutaj od 10 do 13 stopni, na wschodzie są najmniejsze szanse na pojawienie się błękitu nieba i dlatego też będzie tam najzimniej od 4 do 8 stopni.
W górach oraz na zachodzie będzie wiał dość silny wiatr z kierunków południowych, w pozostałej części kraju słabo.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognozaDoszło do gruntownej przebudowy pola geopotencjału, zatoka górna odsunęła się  znad Europy Środkowej na wschód i tam pozostanie kilka dni, natomiast na Atlantyku aż po Azory z rejonu Arktyki   nastąpił masywny spływ zimnego Arktycznego , które w kontakcie z ciepłem płynącym z południowego zachodu, doprowadziło do powstania głębokiej cyklogenezy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę