Definitywnie zakończył się napływ ciepłego powietrza do Europy Środkowej z południowego zachodu.

Dostajemy się teraz pod napływ powietrza z północnego zachodu. I niestety taki układ utrzyma się w tym tygodniu i będzie robić się coraz chłodniej. Natomiast jutro do zachodniej Polski zbliży się ośrodek niżowy i jego okludujący front chłodny i przyniesie tam po południu opady deszczu.
W nocy w wielu miejscach temperatura spadnie poniżej zera, pod warunkiem, że pojawią się rozpogodzenia, których najwięcej powinno być na południu oraz w centrum. Najcieplejsza noc będzie na Pomorzu od 2 do 4 stopni.
Jutro najwięcej pogodnego nieba zobaczą mieszkańcy południowo – zachodniej oraz częściowo południowej część Polski. Najwięcej chmur utrzyma się w północnej części kraju.
Popołudniu do zachodniej Polski wkroczą opady z wyżej wspomnianym frontem i będą powoli wędrować w głąb kraju. Słabe przelotne opady możliwe są również na północnym wschodzie.
We wschodniej połowie kraju temperatura będzie się wahać od zera do 3 stopni, najcieplej będzie w zachodniej części kraju, tam nawet do 6-8 stopni.
Po południu w zachodniej Polsce zacznie nasilać się wiatr z południowego zachodu. W pozostałej części będzie wiać słabo, również z południowego zachodu. Szczególnie mocno powieje w Karkonoszach.

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,wiatrDefinitywnie zakończył się napływ ciepłego powietrza do Europy Środkowej z południowego zachodu.  Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę