Zaczyna się powoli lekka zima. Miejscami dało się to odczuć już zeszłej nocy, podczas której zanotowano silny mróz do -7 stopni w Rzeszowie. W najbliższych dniach mrozu będzie coraz więcej – możliwe, że lokalnie wystąpi on także w trakcie dnia. Sprawcą tego zamieszania jest zespół niżów, który ciągnie się od Morza Barentsa, przez Skandynawię po Morze Śródziemne. Ten ostatni przyniesie intensywne opady śniegu pod koniec miesiąca.

 

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 29.11.2017

 

Noc przyniesie przymrozki, nie licząc centrum kraju, gdzie temperatura osiągnie minimalnie 1-2 stopnie. W pozostałej części Polski będzie od -2 na północy do -1*C na wschodzie i południu.

Temperatura minimalna

W ciągu dnia spodziewamy się aury typowej dla przedzimia. Temperatury maksymalne sięgną 5 stopni na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Miejscami na Kaszubach po nocnym mrozie nadal może utrzymywać się ujemna temperatura, lecz jest to zależne od tego czy wystąpi niskie zachmurzenie i mgły. Poza tym termometry wskażą 2-3 stopnie.

Temperatura maksymalna

Nad ranem do południowej Polski wejdzie strefa opadów śniegu i deszczu, która miejscami może utworzyć pokrywę śnieżną. Opady nie będą zbyt intensywne i lokalnie ich suma może sięgnąć 10 mm.

Suma opadu do środy godziny 20

Padać będzie głównie od Śląska przez Mazowsze po Mazury. W strefie  wschodniej opadów istnieje największa szansa na utworzenie się pokrywy śnieżnej.

Pokrywa śnieżna w cm

Wieczorem wejdzie kolejna strefa opadów (głównie śniegu), która przyniesie dodatkowe centymetry białego puchu, zwłaszcza w górach.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s.

W większości kraju wiatr będzie słaby, tylko na południowym wschodzie może być on umiarkowany.

Niestety słońce jeśli się pojawi to przede wszystkim w zachodniej i południowej części kraju:

Zachmurzenie o godz. 14.00

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/thetae850x_25-12.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/thetae850x_25-12.png?resize=150%2C150&ssl=1morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śniegZaczyna się powoli lekka zima. Miejscami dało się to odczuć już zeszłej nocy, podczas której zanotowano silny mróz do -7 stopni w Rzeszowie. W najbliższych dniach mrozu będzie coraz więcej - możliwe, że lokalnie wystąpi on także w trakcie dnia. Sprawcą tego zamieszania jest zespół niżów, który ciągnie się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę