Zima pokazała dzisiaj pazur i nie inaczej będzie jutro, zwłaszcza w południowej części kraju. Wszystko za sprawą niżu z południa, który przechodzi dzisiaj przez Polskę, a jutro znajdzie się  nad Łotwą. W takiej sytuacji będziemy musieli się zmierzyć z opadami deszczu, śniegu oraz z silniejszym wiatrem.

Noc przyniesie temperatury ujemne w większej części kraju. Na terenach podgórskich, przy rozpogodzeniach może ona spaść do -10 stopni. Poza tym od -3 do -1 stopnia. Plusowo będzie głównie na Pomorzu, a nad samym morzem temperatura minimalna może sięgnąć 3-4 stopnie. W tym regionie będzie padać deszcz, a na wzniesieniach kaszubskich – śnieg.

Temperatura minimalna

W ciągu dnia spodziewamy się miejscami zimowej pogody – tak może być w centrum, na wschodzie oraz południu gdzie lokalnie temperatura przez cały dzień będzie ujemna. Najcieplej będzie nad morzem, do 3-4 stopni.

Temperatura maksymalna

Niż zacznie odsuwać się poza granice Polski, jednak będzie on nadal przynosił opadu deszczu i śniegu w północnej części kraju. Na Pomorzu Gdańskim mogą one być intensywne, nawet do 20 mm deszczu lub śniegu.

Całkowita suma opadu do godziny 20 podana w mm

Opad śnieg spodziewany jest na północnym wschodzie kraju oraz na wyżej położonych terenach na Kaszubach. Poza tym będzie padał deszcz.

Typ opadu (kolor zielony – deszcz, kolor niebieski – śnieg)

Ze względu na zwiększony gradient ciśnienia spodziewamy się silniejszego wiatru w prawie całym kraju. Najbardziej odczują go mieszkańcy Wybrzeża, wystąpi niewielki sztorm oraz zjawisko cofki.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 metrów, podana w m/s

 

morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyZima pokazała dzisiaj pazur i nie inaczej będzie jutro, zwłaszcza w południowej części kraju. Wszystko za sprawą niżu z południa, który przechodzi dzisiaj przez Polskę, a jutro znajdzie się  nad Łotwą. W takiej sytuacji będziemy musieli się zmierzyć z opadami deszczu, śniegu oraz z silniejszym wiatrem. Noc przyniesie temperatury ujemne...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę