Byliśmy dziś pod wpływem, klina wyżu znad zachodniej Europy, w chłodnym powietrzu, które kilka dni temu napłynęło do nas z północnego zachodu. Spora cześć kraju była dziś spowita niskimi chmurami stratus i tylko miejscami pojawiły się rozpogodzenia.

Do południowo wschodniej Polski wkroczyły chmury związane z niżem znad Ukrainy i przyniosły tam słabe opady śniegu.

Jutro do południowo- wschodniej Polski wkroczy strefa opadów  śniegu związana z niżem , który teraz znajduje się nad południowymi Włochami i  będzie przemieszczał się nad Bałkany, tak aby w niedziele znaleźć się na pograniczu romuńsko- słowackim . Z kolei  do połnocno zachodniej Polski wkroczy strefa chmur i opadów związana z frontem okluzji niżu widocznego nad północnymi krańcami Skandynawii.
W nocy słabe opady śniegu wystąpią głownie w południowej części województw Małopolskiego I Podkarpackiego.
Temperatura minimalna nocą wyniesie od 0 do minus 4, a w rejonach gdzie pojawia się dłuższe rozpogodzenia nawet  -5-7.
Jutro na rozpogodzenia mogą liczyć mieszkańcy od Mazur  przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk.
Jak wspominaliśmy wyżej o do południowo wschodniej części kraju, wkroczy jutro strefa silnych opadów śniegu związana z niżem znad Rumuni.
Na Podkarpaciu  do jutrzejszej nocy miejscami spadnie ponad 10 cm śniegu.
W wielu rejonach temperatura maksymalna w niedziele nie przekroczy 0. Najcieplej będzie w zachodniej Polsce do plus 2-3 stopni.
Nad morzem powieje dość silny wiatr z południowego zachodu, natomiast na południowym wschodzie silniejsze porywy pólnocnego wiatru mogą powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne, a to z uwagi na ujemna temperaturę.

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyByliśmy dziś pod wpływem, klina wyżu znad zachodniej Europy, w chłodnym powietrzu, które kilka dni temu napłynęło do nas z północnego zachodu. Spora cześć kraju była dziś spowita niskimi chmurami stratus i tylko miejscami pojawiły się rozpogodzenia. Do południowo wschodniej Polski wkroczyły chmury związane z niżem znad Ukrainy i przyniosły...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę