Noc za południu była mroźna. Temperatura minimalna w Zakopanem wyniosła -11.9°C, ale w Poroninie zaledwie -16.7°C. Bardzo zimno było też w Bielsku Białej -10.2 °C, Raciborzu -9.2 °C, Krakowie -8.0 °C i innych miastach Polski południowe. Jako ciekawostkę można podać wystapienie przymrozków również w Europie Zachodniej i Hiszpanii. Chłód ogarnia zatem większość kontynentu.

I choć zimowa aura ma swój urok to jednak potrafi przysporzyć problemów. Na południu zalegają mgły, a we wschodniej części kraju, po intensywnych opadach śniegu w minionych dniach, w wielu domach nie ma prądu – głównie w woj. warmińsko-mazurskim (okolice Olsztyna, Braniewa, Ełku) i na Mazowszu.

 

markSytuacja obecnaNoc za południu była mroźna. Temperatura minimalna w Zakopanem wyniosła -11.9°C, ale w Poroninie zaledwie -16.7°C. Bardzo zimno było też w Bielsku Białej -10.2 °C, Raciborzu -9.2 °C, Krakowie -8.0 °C i innych miastach Polski południowe. Jako ciekawostkę można podać wystapienie przymrozków również w Europie Zachodniej i Hiszpanii. Chłód ogarnia zatem większość kontynentu. I choć zimowa...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę