Od dłuższego czasu  nad Skandynawia obecna jest  górna zatoka niżowa, która co jakiś czas tworzy dolinę geopotencjału, sięgająca basenu Morza Śródziemnego, gdzie rozwija się nowy ośrodek niżowy wędrujący w kierunku Europy Środkowej.

Obecnie mamy do czynienia z podobną sytuacją, spływ zimnego powietrza po zachodniej stronie niżu i wędrówką frontu polarnego daleko na południe. Tym razem jednak nie potrwa to długo, gdyż uaktywni się cyrkulacja strefowa i następny niż wkroczy nad zachodnią Europę. Przyniesie on znaczne ocieplenie w poniedziałek i wtorek oraz bardzo silny halny w górach, o czym będzie informować w następnych dniach.
W nocy w południowo-wschodniej części kraju będą występować opady deszczu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Na zachodzie pojawi się nieco więcej rozpogodzeń i tam temperatura spadnie poniżej zera, natomiast w południowej i wschodniej części Polski będzie od zera do 2 stopni.
Jutro opady śniegu będą występować w południowo wschodniej części kraju, przelotne opady możliwe są również w innych rejonach.
Czeka nas zimny dzień, w południowej wschodnie oraz centralnej części kraju będzie od zera do 2 stopni, najcieplej na zachodzie do 4 stopni.
Jutro silniejsze porywy  południowo zachodniego wiatru do 50 km na godzinę możliwe są na zachodzie i nad morzem. w pozostałej części kraju wiatr słaby z zachodu i południowego zachodu.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/T2M_75.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/T2M_75.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognozaOd dłuższego czasu  nad Skandynawia obecna jest  górna zatoka niżowa, która co jakiś czas tworzy dolinę geopotencjału, sięgająca basenu Morza Śródziemnego, gdzie rozwija się nowy ośrodek niżowy wędrujący w kierunku Europy Środkowej.Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę