Przechodzący szybko niż z nad Adriatyku na północny-wschód będzie przynosił w swoim chłodnym wycinku opady śniegu. Związku z tym, że układ przesuwać się będzie nieznacznie na wschód od granicy Polski, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie można spodziewać się kilkunastu, lokalnie w Bieszczadach ponad 20cm ciężkiego śniegu, przy temperaturze wynoszącej około 0 stopni.


W nocy temperatura będzie wynosiła od kilku od około -3, -4 na Mazurach, Suwalszczyźnie i północnym Mazowszu, do około 0 stopni na południowym-wschodzie. W dzień temperatura najwyższa będzie na Dolnym Śląsku do 2-3 stopni. Tam jest szansa na rozpogodzenia. Na północnym-wschodzie temperatura może nie przekroczyć 0 stopni.

W połowie nocy do Polski zacznie wschodzić strefa opadów śniegu, padać będzie do popołudnia. W dzień możliwe są także przelotne opady śniegu na zachodzie i Pomorzu. Na nizinach będzie to maksymalnie kilkanaście cm śniegu. W Bieszczadach może to być ponad 20cm. Opady mogą przyjmować chwilowo charakter śnieżyc i powodować problemy komunikacyjne. Oczywiście część śniegu ulegnie stopieniu, zwłaszcza na nizinach, tak więc pokrywa śnieżna będzie niższa.

 

Wiatr słaby i umiarkowany, nieco silniejszy na południowym wschodzie. Z kierunków zachodnich.

 

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/thetae850x_25-8.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/12/thetae850x_25-8.png?resize=150%2C150&ssl=1GabrychPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyPrzechodzący szybko niż z nad Adriatyku na północny-wschód będzie przynosił w swoim chłodnym wycinku opady śniegu. Związku z tym, że układ przesuwać się będzie nieznacznie na wschód od granicy Polski, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie można spodziewać się kilkunastu, lokalnie w Bieszczadach ponad 20cm ciężkiego śniegu, przy temperaturze wynoszącej około...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę