Jutro Polska będzie pod wpływem kolejnego niżu, którego centrum widoczne jest nad południową Norwegią. Napływać będzie do nas ciepłe powietrze.

Obecnie opady deszczu występują w całej wschodniej połowie Polski,   mniej więcej na wschód od lini Słupsk- Łodż- Kraków i powoli odsuwają się na wschód. W noc najwięcej opadów będzie występować na północnym wschodzie.
Noc będzie ciepła od 4-5 na południowym wschodzie, do 8-9 na zachodzie. Model zaniża nieco temperaturę na południu, gdyż według niego pojawia się rozpogodzenie w południowej Polsce, ale są raczej małe szanse na to.
W nocy powieje silny wiatr z kierunków zachodnich, ale będzie słabszy niż ubiegłej nocy, porywy około 60-70 km, nad morzem do 90km/h.

 

 

 

 

 

Istnieje szansa, że jutro pojawi się sporo słońca, najmniej szans  na nie będzie we wschodniej Polsce.
Podobnie jak w nocy opady deszczu utrzymają się w północno wschodniej części kraju, na pozostałym obszarze nie powinno padać.
Wiatr dokuczał będzie jeszcze na północy, gdzie porywy południowo- zachodniego wiatru mogą osiągać do 50-60 km, a na Bałtyku 70km/h. Na południu wiatr będzie słaby.
To beda kolejny ciepły dzień, temperatura wyniesie od 4-5 na wschodzie, do 6-9 w centrum i 10- 12 na południu i zachodzie kraju.

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogody           Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę