Święta przyniosły ciepłą i miejscami słoneczną pogodę. Jutro spodziewamy się utrzymania ładnej pogody w wschodniej części kraju, ponieważ będziemy pod wpływem niżu znad Danii, który będzie pompował ciepłe masy powietrza do Polski. Na zachodzie kraju warunki pogodowe pogorszą się. Ponadto występuje i występować będzie silny wiatr fenowy w górach. A pod wieczór spodziewamy się na zachodzie opadów śniegu.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 28.12.2017

Noc będzie ciepła jak na grudzień, miejscami temperatura minimalna nie spadnie poniżej 5 stopni, tak będzie w centrum i na południu. Po za tym od 2 do 4 stopni, tylko lokalnie na północy może wystąpić chwilowy przymrozek.

Temperatura minimalna

W nocy będzie występować silny wiatr fenowy (w porywach do 110 kmh), który na terenach podgórskich może wyrządzić szkody. Silnie wiać będzie również na południowym wschodzie kraju do 70 km/h.

Porywy wiatru w m/s

Front podzieli Polskę na ciepły wschód kraju, gdzie spodziewamy się temperatur sięgających 8-9 stopni i na chłodniejszy zachód. W tamtym regionie temperatury maksymalne nie przekroczą 5 stopni.

Temperatura maksymalna

Wystąpią także opady deszczu, miejscami do 10-15 mm. W późniejszej fazie opadu może on przejść z stanu ciekłego na stan stały.

Opad całkowity za całą dobę

Wieczorem może się zabielić na Pomorzu i w północnej części Wielkopolski, ponadto kilkadziesiąt cm (30-40) śniegu spadnie w górach.

Pokrywa śnieżna w cm

Warunki pogodowe pogorszą się i będzie mniej słońca. Może ono wystąpić jedynie w wschodniej części kraju

Procentowe zachmurzenie
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyhalny,pogoda,prognoza,śnieg,wiatrŚwięta przyniosły ciepłą i miejscami słoneczną pogodę. Jutro spodziewamy się utrzymania ładnej pogody w wschodniej części kraju, ponieważ będziemy pod wpływem niżu znad Danii, który będzie pompował ciepłe masy powietrza do Polski. Na zachodzie kraju warunki pogodowe pogorszą się. Ponadto występuje i występować będzie silny wiatr fenowy w górach....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę