Dzisiaj przez Europę Zachodnią przechodził orkan Eleanor, który przyniósł silne załamanie pogody w tamtym regionie. Zaznaczał się on również w Polsce w postaci opadów deszczu, śniegu i nieco silniejszego wiatru. Jutro znajdzie się on nad Bałtykiem i związane z nim opady deszczu wystąpią w północnej Polsce.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 4.01.2018

Na wskutek silnego wiatru, zachmurzenia i opadów nadchodząca noc będzie ciepła, niewielki mróz może wystąpić tylko na południu kraju. Po za tym plusowo, najcieplej na Nizinie Szczecińskiej do 6-7 stopni.

Temperatura minimalna

Także w ciągu dnia będzie ciepło i ponownie najcieplej będzie w zachodniej części kraju, do 7 stopni. W centrum 5-6, niższych temperatur spodziewamy się na wschodzie, południu i Pomorzu do 2-4 stopni.

Temperatura maksymalna

Informujemy również o silniejszym wietrze, który wystąpi w nocy i nad ranem w zachodniej i północnej części kraju. Jego porywy mogą sięgnąć 70 km/h.

Porywy wiatru w m/s

W nocy i w ciągu dnia w północnej Polsce będą występować opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach kolejna porcja śniegu.

Natężenie opadu

Suma całkowita opadu na Pomorzu może sięgnąć 10-15 mm.

Opad całkowity w mm

Na słońce mogą liczyć głównie mieszkańcy południowo-zachodniej Polski.

Zachmurzenie
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognoza,wiatrDzisiaj przez Europę Zachodnią przechodził orkan Eleanor, który przyniósł silne załamanie pogody w tamtym regionie. Zaznaczał się on również w Polsce w postaci opadów deszczu, śniegu i nieco silniejszego wiatru. Jutro znajdzie się on nad Bałtykiem i związane z nim opady deszczu wystąpią w północnej Polsce. Na wskutek silnego wiatru,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę