Jesteśmy między młotem a kowadłem, Polska jutro znajdzie się w zasięgu wyżu znad Ukrainy oraz rozległego niżu atlantyckiego, który pompuje ciepło do Europy Zachodniej. Dotrze ono również do Polski południowej, szczególnie do jej zachodniej części. Dodatkowo duży gradient ciśnienia spowoduje narastanie prędkości wiatru, który będzie skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 09.01.2018

Nadchodząca noc przyniesie spore spadki temperatury, zwłaszcza tam gdzie się wypogodzi. Obecnie miejscami notujemy temperatury na poziomie -5, -6 stopni – tak jest miejscami na Ziemi Lubuskiej i Mazowszu. Pogodne niebo występuje także na Pomorzu zachodnim oraz w Wielkopolsce. Tam spodziewamy się spadków temperatury do -5 stopni. Lokalnie, w mrozowiskach (ze wskazaniem na wschód kraju) temperatura minimalna nad ranem może wynieść -10 stopni. W nocy i nad ranem wystąpią mgły na wschodzie i północy kraju. Lokalnie bardzo gęste powodujące szadź.

Temperatura minimalna

W ciągu dnia zacznie się robić coraz cieplej, w niektórych regionach może być wręcz wiosennie. Mowa tu o południowo zachodnich krańcach kraju, również ciepło może być na Podhalu. W pozostałych regionach 3-4 stopnie. Najzimniej będzie na wschodzie i na Pomorzu do 2 stopni.

Temperatura maksymalna

Niestety na zachodzie kraju spodziewamy się silnego wiatru, który w porywach może sięgać 60 km/h. Spowoduje on znacznie obniżenie temperatury odczuwalnej. Im dalej na wschód tym słabszy wiatr.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

W części kraju wystąpi zachmurzenie, lecz na ogół powinno być słonecznie.

Zachmurzenie

Niewielkie opady możliwe są wieczorem na południu i zachodzie. W pozostałej części kraju bez opadów.

Suma opadu w mm

 

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/Temperatura-maksymalna-1.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/01/Temperatura-maksymalna-1.png?resize=150%2C150&ssl=1morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodymgła,pogoda,prognoza,szadźJesteśmy między młotem a kowadłem, Polska jutro znajdzie się w zasięgu wyżu znad Ukrainy oraz rozległego niżu atlantyckiego, który pompuje ciepło do Europy Zachodniej. Dotrze ono również do Polski południowej, szczególnie do jej zachodniej części. Dodatkowo duży gradient ciśnienia spowoduje narastanie prędkości wiatru, który będzie skutecznie obniżał temperaturę odczuwalną. Nadchodząca...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę