Od kilku dni znajdujemy się w zasięgu wyżu znad Rosji, a ze wschodu napływa chłodne powietrze.

Wyż widoczny na wschodzie Europy  po swoich południowych obrzeżach zaciąga zimne powietrze znad wychłodzonego kontynentu azjatyckiego. Nad północnym Atlantykiem widoczny jest bardzo głęboki niż z ciśnieniem 948hpa, które spadnie poniżej 940 hPa. Wywoła to w tam tym rejonie potężny sztorm. Silne porywy wiatrów są spodziewane od Wysp Brytyjskich  – zachodnia Skandynawię – Spitsbergen i Grenlandię.  W najbliższych dniach obejmował będzie on swym zasięgiem niemal całą Europę i cały północny Atlantyk.
Najbliższa noc będzie chłodna, co w sumie nie powinno dziwić, wszak to połowa stycznia. Na wschodzie temperatura może spaść do nawet -8 -10 stopni, w centrum kraju -5-7, najcieplej będzie na zachodzie od -4 do -2. Warunkiem sporych spadków temperatury,  jest puszczenie  chmur stratus, jeśli pozostaną, nie będzie dużych spadków.
W ciągu dnia temperatura maksymalna jutro wyniesie od -5-6 na wschodzie kraju do plus 1-2  Od Opolszczyzny po Nizinę Szczecińską.
Jutro jest spora szansa , że pojawi się dużo rozpogodzeń.
W południowej i zachodniej Polsce, będzie nadal dokuczał zimnym przenikliwy wiatr ze wschodu.

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,słońceOd kilku dni znajdujemy się w zasięgu wyżu znad Rosji, a ze wschodu napływa chłodne powietrze.  Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę