Nad Europą zaznaczają się dwa istotne ośrodki, jest to wyż z centrum nad Rosją oraz potężny niż islandzki, którego ciśnienie spadnie poniżej 940 hPa. Polska jutro będzie pod wpływem wyżu Rosyjskiego, jednak na zachodzie kraju zacznie zaznaczać się cieplejsza masa powietrza.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 15.01.18

Nadchodząca noc będzie najzimniejszą nocą tego sezonu. Miejscami na wschodzie i południu kraju spodziewamy się spadków poniżej -10 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej, tam temperatura minimalna wyniesie około -3, -4 stopnie.

Temperatura minimalna

Jutro w zachodnich i południowych województwach temperatura przekroczy 0 stopni, a w woj. Lubuskim i Dolnośląskim może przekroczyć nawet 2 stopnie. Na północny wschód od linii Szczecin – Poznań – Łódź – Kielce – Rzeszów temperatura będzie ujemna, do -5, -6 na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna

Niestety, umiarkowany wiatr spotęguje odczucie zimna. Słabego wiatru spodziewamy się za to na południu kraju.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s

Niewielki opad śniegu może wystąpić jedynie w górach.

Całkowita suma opadu

 

morz3Prognoza pogodyNad Europą zaznaczają się dwa istotne ośrodki, jest to wyż z centrum nad Rosją oraz potężny niż islandzki, którego ciśnienie spadnie poniżej 940 hPa. Polska jutro będzie pod wpływem wyżu Rosyjskiego, jednak na zachodzie kraju zacznie zaznaczać się cieplejsza masa powietrza. Nadchodząca noc będzie najzimniejszą nocą tego sezonu. Miejscami na...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę