Wyż odsunął się i Polska znajduje się w zasięgu niżów atlantyckich, które przyniosły opady śniegu w większej części kraju. Jutro nastąpi dalsza część ocieplenia i pojawią się kolejne opady śniegu. Jednak znaczna część kraju odczuje odwilż.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 17.01.18

Do zachodniej części kraju dotarła odwilż, jednak noc powinna przynieść niewielki przymrozek. Inaczej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie chłodne powietrze nie ma zamiaru opuścić Polski i temperatura minimalna sięgnie -7 stopni. W pozostałej części kraju od -2 do +1 stopnia. Nadal będą występować przelotne opady śniegu.

Temperatura minimalna

W środę chwilowa odwilż sięgnie prawie całą Polskę, mróz utrzyma się na północnym wschodzie i na Kaszubach. Najcieplej będzie na południu do 2-3 stopni.

Temperatura maksymalna

W wielu miejscach wystąpią przelotne opady śniegu, największe na północnym wschodzie.

Typ opadu

W okolicy Suwałk może spaść nawet 10 cm świeżego śniegu. Padać również będzie w górach i Pogórzu.

Przyrost pokrywy śnieżnej

Miejscami całkowita suma opadu przekroczy 10 mm. Trzeba jednak pamiętać, że część z tego opadu będzie topniała.

Całkowita suma opadu

W większości kraju spodziewamy się umiarkowanego wiatru, natomiast silniejsze porywy wiatru mogą wystąpić na południowym zachodzie. Za to słabiej powieje na Suwalszczyźnie.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyWyż odsunął się i Polska znajduje się w zasięgu niżów atlantyckich, które przyniosły opady śniegu w większej części kraju. Jutro nastąpi dalsza część ocieplenia i pojawią się kolejne opady śniegu. Jednak znaczna część kraju odczuje odwilż. Do zachodniej części kraju dotarła odwilż, jednak noc powinna przynieść niewielki przymrozek. Inaczej będzie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę