Wczoraj w znacznej części kraju zrobiło się biało. Ze względu na dość silny jeszcze wyż rosyjski zatoka niskiego ciśnienia miała utrudnioną możliwość rozwinięcia się w naszej części kraju. W wyniku tego wciąż nad krajem znajduje się front okluzji, choć dzisiaj dodatnie teperatury pojawią się już w większej części kraju, prócz północnego wschodu.  To tam dzisiaj spadnie najwięcej śniegu.

Prószyć może jednak dzisiaj również w innych częściach kraju. W kolejnych dniach toczyć się będzie nad naszym krajem swego rodzaju przepychanka między powietrzem kontynentalnym na wschodzie (lekko mroźnym) i polarno-morskim na zachodzie (z lekko dodatnimi temperaturami). To ta druga masa powietrza dostarczać będzie wilgoci, co powodować będzie deszcz (na zachodzie) i sporą dawkę śniegu na wschodzie (zwłaszcza dziś i jutro).

Pomimo tych zmian nadal anomalia temperatury dla stycznia wypada na znaczny plus (w skali kraju ponad 2*C w odniesieniu do lat 1981 – 2010).

markSytuacja obecnaWczoraj w znacznej części kraju zrobiło się biało. Ze względu na dość silny jeszcze wyż rosyjski zatoka niskiego ciśnienia miała utrudnioną możliwość rozwinięcia się w naszej części kraju. W wyniku tego wciąż nad krajem znajduje się front okluzji, choć dzisiaj dodatnie teperatury pojawią się już w większej części kraju,...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę