Po dynamicznej pogodzie w ostatnich dniach, pogoda dziś się uspokoiła, a w najbliższych 2 -3 dniach czeka nas ochłodzenie  z całodobowym mrozem.

Nad Europą dominują układy niżowe, co związane jest  z rozległą zatoka górną znad Północnej Europy. Na powyższej mapie widoczne  są 4 niże usytuowane na froncie polarnym.  Jeden z nich widoczny nad Bałkanami przyniesie jutro opady śniegu w południowej Polsce. Z kolei  niże znad Atlantyku  w połowie przyszłego tygodnia znajdą się w rejonie Wysp Brytyjskich i Islandii i przyniosą spore ocieplenie w Europie Środkowej.
W  nocy do południowej Polski wkroczą umiarkowane opady śniegu, co może utrudnić jazdę. W pozostałej części kraju opady jeśli się pojawia to będą słabe i będzie sporo rozpogodzeń zwłaszcza na północy.

 

Noc na północnym wschodzie będzie  zimna, temperatura może obniżyć się do -7-9 stopni, w centrum około -4-6, najcieplej w południowej Polsce od -3 do zera.
Północna i centralna Polska mogą jutro liczyć na sporo chwil ze słońcem. Natomiast najmniejsze szanse na to będą w południowej Polsce, gdzie obecne będą chmury związane z niżem znad Bałkanów.
W południowej Polsce będą występować opady śniegu, chwilami silniejsze, w górach może spaść do 10 cm śniegu.  Reszta kraju tez może liczyć się z przelotnymi opadami śniegu, ale będą one słabe.
W południowej Polsce  temperatura wzrośnie powyżej zera, natomiast w centrum i na północy, temperatura będzie ujemna i będzie się wahać od -6 na Podlasiu I Mazurach od -2 / -4 w centrum kraju i -1 na zachodzie.
Wiatr w całym kraju słaby, na południu lokalnie umiarkowany,  z północnego wschodu.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śniegPo dynamicznej pogodzie w ostatnich dniach, pogoda dziś się uspokoiła, a w najbliższych 2 -3 dniach czeka nas ochłodzenie  z całodobowym mrozem.  Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę