Druga część tygodnia nadal będzie się charakteryzować typową atlantycką pogodą, lecz nie będzie tak ciepło jak w poniedziałek. Obecnie znajdujemy się pod władaniem niżu znad Morza Północnego, który powoli będzie się wypełniał i wędrował w głąb Europy Środkowej. Jednocześnie w piątek południowa część kraju znajdzie się w zasięgu niżu z południa Europy. 

Czwartek

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 1.02.2018

W nocy niewielki przymrozek może się pojawić miejscami na północy i wschodzie kraju. Po za tym ciepło, nawet do 5 stopni na południu.

Temperatura minimalna – czwartek

Wystąpią także opady deszczu, które obejmą prawie cały kraj

Opad chwilowy

W ciągu dnia temperatura będzie wysoka jak na luty, nawet do 7 stopni na południu kraju. Po za tym 4-5 na zachodzie, do 2-3 na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna – czwartek

Za dnia opady przesuną się w kierunku wschodnim, miejscami mogą być one intensywne.

Opad chwilowy

Piątek

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 2.02.18

W piątek wcześniej wspomniany niż wejdzie nad Morze Bałtyckie, a w tym samym czasie utworzy się niewielki niż nad południową Europą i zacznie zmierzać w kierunku północno wschodnim. Ciepłe powietrze zostanie wyparte na wschód Europy.

Tego dnia poranek będzie chłodniejszy, a przymrozki wystąpią w prawie całym kraju. Plusowo może być jedynie na zachodzie i nad morzem.

Temperatura minimalna – piątek

Znów ciepło będzie na zachodzie kraju, do 6 stopni na Dolnym Śląsku, jednak ochłodzi się na południu i na wschodzie. Temperatura podczas silnych opadów może nie przekroczyć 1 stopnia. Po za tym 2-3 stopnie w pozostałej części kraju.

Temperatura maksymalna – piątek

Na wskutek zbliżania się niżu znad Morza Śródziemnego wystąpią opady deszczu i śniegu w południowo wschodniej Polsce.

Opad chwilowy

W większości będą to opady śniegu, lecz temperatura może być za wysoka aby utworzyła się trwała pokrywa śnieżna

Typ opadu

W górach dosypie kilkanaście cm świeżego śniegu, pokrywa może również się utworzyć na północnym wschodzie kraju.

Pokrywa śnieżna w cm

Deszczowo będzie w całym kraju, początek lutego zacznie się mokro. W Bieszczadach spadnie 40 mm opadu w różnej postaci. Najmniejszych opadów spodziewamy się na zachodzie i miejscami w centrum.

Całkowita suma opadu
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śniegDruga część tygodnia nadal będzie się charakteryzować typową atlantycką pogodą, lecz nie będzie tak ciepło jak w poniedziałek. Obecnie znajdujemy się pod władaniem niżu znad Morza Północnego, który powoli będzie się wypełniał i wędrował w głąb Europy Środkowej. Jednocześnie w piątek południowa część kraju znajdzie się w zasięgu niżu...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę