Po lekko odwilżowym okresie, sytuacja synoptyczna w Europie ulega zmianie. Rozległe pokłady chłodu znajdujące się nad Rosją zaczną napływać w kierunku Europy. Już w środę zacznie się ochłodzenie, które może przynieść najsilniejszy mróz tej zimy. Pierwszy atak jednak nie przyniesie aż tak dużego chłodu. 

ŚRODA

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 21.02.2018

W środę znajdziemy się pod wpływem rozległego wyżu nad północną Europą, układ ten zablokuje napływ ciepłego powietrza i skieruje jego strumień w kierunku bieguna północnego. Na południu kraju zaznaczy się niż śródziemnomorski co może przynieść opady śniegu.

Już nadchodząca noc może przynieść niskie temperatury, głównie na południu i wschodzie kraju, tam do -10 stopni (a w kotlinach górskich jeszcze zimniej). Cieplej będzie w centrum, na zachodzie i nad morzem, do około -2, -3 stopni.

Temperatura minimalna 21.02.2018

W ciągu dnia do Polski zacznie napływać chłodne powietrze z północnego wschodu, zaznaczy się ono szczególnie na Suwalszczyźnie gdzie maksymalnie może być -5 stopni. Po za tym cieplej, -1 na Pomorzu i południu do +2 na zachodzie kraju.

Temperatura maksymalna 21.02.2018

 

CZWARTEK

 

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 22.02.18

W czwartek warunki zimowe się utrwalą, wyż rozrośnie się, a nad Europejską część Rosji napłynie świeża porcja lodowatego powietrza. Oznacza to, że czwartkowy poranek będzie jeszcze zimniejszy. Od -13 na Suwalszczyźnie i w kotlinach górskich, do około -3,-4 na zachodzie kraju.

Temperatura minimalna 22.02.2018

Strefa całodobowego zacznie obejmować coraz większą część kraju. Temperatury dodatnie utrzymają się jeszcze na zachodzie kraju (tam możliwe są +2). Im dalej na wschód tym zimniej, do -7, -8 stopni na Suwalszczyźnie i -2,-4 w centrum i na południu.

Temperatura maksymalna 22.02.2018

Miejscami, głównie na Pomorzu i w górach popada śnieg. W rejonie Trójmiasta może spaść 5 cm świeżego śniegu.

Pokrywa śnieżna w cm

 

PIĄTEK

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 23.02.18

W piątek sięgnie nas rozległy wyż z nad Arktyki, będzie do początkiem napływu najzimniejszych mas powietrza. Poranek przywita nas mroźnym powietrzem, szczególnie na wschodzie kraju, gdzie może być -15 stopni. W pozostałej części kraju jeszcze nieco cieplej -4 na południu i -3 na zachodzie. W centrum do -6.

Temperatura minimalna 23.02.2018

Zdecydowanie ochłodzi się również za dnia, na krańcach wschodnich temperatura maksymalna może sięgnąć -8, -9 stopni, w centrum -4 a na zachodzie około 0.

Temperatura maksymalna 23.02.2018

Opady śniegu, jeśli wystąpią to w górach oraz na Pomorzu. Możliwe są także niewielkie opady na wschodzie kraju. W weekend popada głównie nad morzem.

Całkowita suma opadu
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyPo lekko odwilżowym okresie, sytuacja synoptyczna w Europie ulega zmianie. Rozległe pokłady chłodu znajdujące się nad Rosją zaczną napływać w kierunku Europy. Już w środę zacznie się ochłodzenie, które może przynieść najsilniejszy mróz tej zimy. Pierwszy atak jednak nie przyniesie aż tak dużego chłodu.  ŚRODA W środę znajdziemy się pod wpływem...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę