Wciąż panuje jeszcze względnie lekka zima, z okołozerową temperaturą w ciągu doby, co faktycznie dla części kraju jest termiczną normą. Na wschodzie, jak to zimą, jest zimniej. Dziś w Siedlcach zanotowano -8.8°C, ale mroźno było też w Jelenie Górze,  -11.2°C. Choć dzień wyraźnie dłuższy nie podążymy gładko ku przedwiośniu. Szykuje się spływ arktycznego mrozu, który ma dotrzeć i do Polski.

Wyże nad północną się pogłębiają i na wschodzie Europy robi się coraz mroźniej. U nas na zachodzie i północy kraju będzie najwięcej słońca. Południowy wschód jest pod wpływem niżu o śródziemnomorskim rodowodzie – i tam będzie sypać w najbliższym czasie regularnie śnieg.

Na wschodzie już temperatury ujemne nawet w dzień, a najbliższa noc na północnym wschodzie może przynieść spadki poniżej -10*C. Najwięszy spływ mrozu ma jednak przypaść na przyszły tydzień.

meteomodel.pl
markSytuacja obecnaWciąż panuje jeszcze względnie lekka zima, z okołozerową temperaturą w ciągu doby, co faktycznie dla części kraju jest termiczną normą. Na wschodzie, jak to zimą, jest zimniej. Dziś w Siedlcach zanotowano -8.8°C, ale mroźno było też w Jelenie Górze,  -11.2°C. Choć dzień wyraźnie dłuższy nie podążymy gładko ku przedwiośniu....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę