Bardzo zimny okres się właśnie skończył, temperatury w prawie całym kraju przekroczyły zero  i miejscami sięgnęły nawet 8 stopni. Mroźne powietrze zostało wyparte na wschód i północ Europy, a na Polskę zaczęły oddziaływać niże z południa. Środa będzie jeszcze chłodnym dniem, który przyniesie opady śniegu.

ŚRODA

Rozkład ciśnienia nad Europą 7.03.18

Jutro przez Polskę przejdzie niewielki niż, który podzieli nasz kraj na cieplejsze południe i zmniejszą północ. Wystąpią także opady śniegu, które mogą dać niewielką pokrywę. Nadchodząca noc przyniesie mróz w prawie całym kraju, lecz będzie on słabszy niż w ostatnich dniach. Od -6 na Suwalszczyźnie do około 0 w centrum. Ponadto będzie sporo mgieł od Pomorza Zachodniego poprzez centrum po Lubelszczyznę i Podkarpacie.

Temperatura minimalna w środę

W związku z opadami śniegu spodziewamy się niskich temperatur na północy i wschodzie, od około 0 do +3 stopni. Cieplej będzie na południu i w centrum, w Małopolsce do nawet 8-9 kresek powyżej zera.

Temperatura maksymalna, środa

W północnej połowie kraju możliwe jest powstanie pokrywy śnieżnej, a w miejscach gdzie leży śnieg może się ona zwiększyć. Przyrosty będą niewielkie, maksymalnie do 2-3 cm .

Pokrywa śnieżna

CZWARTEK

Rozkład ciśnienia nad Europą 8.03.18

Kolejnego dnia niż zacznie się wypełniać i przesuwać w kierunku wschodnim, natomiast na zachodzie Europy pojawi się kolejny układ niskiego ciśnienia wraz z mniejszymi ośrodkami wtórnymi, które przyniosą ocieplenie w weekend. Poranek przyniesie mróz na północy kraju, ponownie najzimniej będzie na północnym wschodzie, do około -5, -6 stopni. Poza tym około -3 na Pomorzu, 0 w centrum i do +,1 +2 na południu kraju.

Temperatura minimalna, czwartek

Tego dnia ciepło obejmie większą część kraju, na zachodzie, w centrum i południu spodziewamy się około 6-9 stopni, znów zimniej będzie na Pomorzu Gdańskim od 2 do 4 stopni. Równie chłodno będzie również na północnym wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna, czwartek

PIĄTEK

Rozkład ciśnienia nad Europą 9.03.18

W ostatni dzień tygodnia nad Polską zaznaczy się niż znad Bałtyku, który przyniesie opady deszczu w północnej części kraju. Dzięki temu piątkowa noc będzie już znacznie cieplejsza od poprzednich/ Co prawda miejscami może wystąpić niewielki mróz do -2 stopni, lecz w większej części kraju temperatury utrzymają się powyżej zera.

Temperatura minimalna, piątek

Będzie to wstęp do weekendowego ocieplenia, na południu spodziewamy się 8-10 stopni, cieplej będzie także na wschodzie do 7 stopni. Chłód nadal utrzyma się nad Pomorzem Gdańskim, gdzie spodziewamy się wskazań termometrów na poziomie 4-5 stopni.

Temperatura maksymalna, piątek

Pod względem opadów następne dni możemy podzielić Polskę na mokry zachód i suchy wschód. Na Pomorzu i zachodzie kraju 3 dniowa suma opadów sięgnie 10-20 mm, a na południowym wschodzie maksymalnie 1 mm.

Całkowita suma opadu
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,mróz,śnieg,wiosnaBardzo zimny okres się właśnie skończył, temperatury w prawie całym kraju przekroczyły zero  i miejscami sięgnęły nawet 8 stopni. Mroźne powietrze zostało wyparte na wschód i północ Europy, a na Polskę zaczęły oddziaływać niże z południa. Środa będzie jeszcze chłodnym dniem, który przyniesie opady śniegu. ŚRODA Jutro przez Polskę przejdzie niewielki...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę